| Manufacturer Part Number: | ERJ-S08F6200V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 620 OHM 1% 1/4W 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-S08F6200V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-S08F6200V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Product Training Modules | Automotive Resistor Products | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 620 | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) | |
| Supplier Device Package | 1206 | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-S08F6200V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-S08F6200V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-S08F6200V is new and unused, you can buy ERJ-S08F6200V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-S08F6200V.
| 251R14S1R7AV4T | 1.7pF 250V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric) 0.062" L x 0.032" W (1.57mm x 0.81mm) | 251R14S1R7AV4T.pdf | |
| IP3348CX15,135 | LC (Pi) EMI Filter 3rd Order Low Pass 6 Channel L = 15nH (Total), C = 25pF (Total) 20mA 15-UFBGA, WLCSP | IP3348CX15,135.pdf | |
| 2512-103K | 10µH Unshielded Inductor 519mA 1.5 Ohm Max Nonstandard | 2512-103K.pdf | |
| DSPIC33EP256GM604-E/PT | dsPIC dsPIC™ 33EP Microcontroller IC 16-Bit 60 MIPs 256KB (85.5K x 24) FLASH 44-TQFP (10x10) | DSPIC33EP256GM604-E/PT.pdf | |
| LT1078CN8#PBF | General Purpose Amplifier 2 Circuit 8-PDIP | LT1078CN8#PBF.pdf | |
| FAN48623UC50GX | Boost Switching Regulator IC Positive Programmable 5V, 5.19V 1 Output 2.5A 16-UFBGA, WLCSP | FAN48623UC50GX.pdf | |
| ERM 1-815 | LED MT SR VERT X 0.815" UNIV | ERM 1-815.pdf | |
| 75R-2213T | Neon Panel Indicator 125V Round with Domed Top Quick Connect - 0.187" (4.7mm) | 75R-2213T.pdf | |
| VE-J1Z-IY-F3 | CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W | VE-J1Z-IY-F3.pdf | |
| VI-23Z-IY-S | CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W | VI-23Z-IY-S.pdf | |
| VI-B6P-MX-F4 | CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W | VI-B6P-MX-F4.pdf | |
| VE-B6J-MV-S | CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W | VE-B6J-MV-S.pdf | |
| N3408-2202RB | 16 Positions Header, Shrouded Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole Gold | N3408-2202RB.pdf |