| Manufacturer Part Number: | ERJ-S08F61R9V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 61.9 OHM 1% 1/4W 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-S08F61R9V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-S08F61R9V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Product Training Modules | Automotive Resistor Products | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 61.9 | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) | |
| Supplier Device Package | 1206 | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-S08F61R9V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-S08F61R9V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-S08F61R9V is new and unused, you can buy ERJ-S08F61R9V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-S08F61R9V.
| VJ0805D151JLCAR | 150pF 200V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | VJ0805D151JLCAR.pdf | |
| VJ2225Y103KBRAT4X | 10000pF 1500V (1.5kV) Ceramic Capacitor X7R 2225 (5763 Metric) 0.226" L x 0.250" W (5.74mm x 6.35mm) | VJ2225Y103KBRAT4X.pdf | |
| GRM1556P1HR90BD01D | 0.90pF 50V Ceramic Capacitor P2H 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | GRM1556P1HR90BD01D.pdf | |
| 74ALVCR162601TX | TXRX 18BIT UNIV BUS LV 56TSSOP | 74ALVCR162601TX.pdf | |
| TPS622314DRYR | Buck Switching Regulator IC Positive Fixed 1.5V 1 Output 500mA 6-UFDFN | TPS622314DRYR.pdf | |
| VI-BTF-EV-S | CONVERTER MOD DC/DC 72V 150W | VI-BTF-EV-S.pdf | |
| KPT07E8-33SDX | 3 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Cup Gold | KPT07E8-33SDX.pdf | |
| 69254-001 | Jack Modular Connector 6p6c (RJ11, RJ12, RJ14, RJ25) Vertical Unshielded Cat3 | 69254-001.pdf | |
| AWP-26-7540-T | 26 Position Rectangular Socket Connector IDC Tin | AWP-26-7540-T.pdf | |
| 88813-103HLF | 3 Positions Header, Unshrouded Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole, Right Angle Gold or Gold, GXT™ | 88813-103HLF.pdf | |
| 15-06-0141 | 14 Position Rectangular Housing Connector Receptacle Natural 0.165" (4.20mm) | 15-06-0141.pdf | |
| PLT1206Z1241LBTS | RES SMD 1.24KOHM 0.01% 0.4W 1206 | PLT1206Z1241LBTS.pdf | |
| RN55C6501BB14 | RES 6.5K OHM 1/8W .1% AXIAL | RN55C6501BB14.pdf | |
| RN65D1914FR36 | RES 1.91M OHM 1/2W 1% AXIAL | RN65D1914FR36.pdf |