| Manufacturer Part Number: | ERJ-S08F6191V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 6.19K OHM 1% 1/4W 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-S08F6191V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-S08F6191V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Product Training Modules | Automotive Resistor Products | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 6.19k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) | |
| Supplier Device Package | 1206 | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-S08F6191V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-S08F6191V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-S08F6191V is new and unused, you can buy ERJ-S08F6191V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-S08F6191V.
| ECE-T1KP822EA | 8200µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 4 Lead 38 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | ECE-T1KP822EA.pdf | |
| 1.5SMC13AT3 | TVS DIODE 11.1VWM 18.2VC SMC | 1.5SMC13AT3.pdf | |
| P1300SC | SIDACTOR BI 120V 400A DO214 | P1300SC.pdf | |
| V36RA22 | VARISTOR 36V 2KA ENCASED | V36RA22.pdf | |
| ECC35DTBI | CONN EDGECARD 70POS .100" | ECC35DTBI.pdf | |
| IGCM20F60HAXKMA1 | Power Driver Module IGBT 3 Phase 600V 20A 24-PowerDIP Module | IGCM20F60HAXKMA1.pdf | |
| RER70F1271RC02 | RES CHAS MNT 1.27K OHM 1% 20W | RER70F1271RC02.pdf | |
| LJT06RT-25-19P-023-LC | LJT 19C 19#12 PIN PLUG | LJT06RT-25-19P-023-LC.pdf | |
| 892-18-038-10-002101 | 38 Positions Header, Unshrouded Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole Gold | 892-18-038-10-002101.pdf | |
| 2-1546965-0 | 20 Circuit 0.438" (11.12mm) Barrier Block Connector, Screws with Captive Plate | 2-1546965-0.pdf | |
| AT1206DRE07191KL | RES SMD 191K OHM 0.5% 1/4W 1206 | AT1206DRE07191KL.pdf | |
| RCP1206B68R0JEC | RES SMD 68 OHM 5% 11W 1206 | RCP1206B68R0JEC.pdf | |
| M55342K12B69B8RT0 | RES SMD 69.8KOHM 0.1% 1/10W 0603 | M55342K12B69B8RT0.pdf | |
| MDP1403100RGE04 | RES ARRAY 7 RES 100 OHM 14DIP | MDP1403100RGE04.pdf |