| Manufacturer Part Number: | ERJ-S08F60R4V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 60.4 OHM 1% 1/4W 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-S08F60R4V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-S08F60R4V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Product Training Modules | Automotive Resistor Products | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 60.4 | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) | |
| Supplier Device Package | 1206 | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-S08F60R4V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-S08F60R4V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-S08F60R4V is new and unused, you can buy ERJ-S08F60R4V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-S08F60R4V.
| 0215005.MXF160SPP | FUSE CERAMIC 5A 250VAC RADIAL | 0215005.MXF160SPP.pdf | |
| SIT8008AC-23-33E-19.200000D | OSC XO 3.3V 19.2MHZ OE | SIT8008AC-23-33E-19.200000D.pdf | |
| SIT8209AC-82-33E-124.416000Y | OSC XO 3.3V 124.416MHZ OE | SIT8209AC-82-33E-124.416000Y.pdf | |
| DSC1121AI2-062.5000T | 62.5MHz CMOS MEMS (Silicon) Oscillator Surface Mount 2.25 V ~ 3.6 V 35mA Enable/Disable | DSC1121AI2-062.5000T.pdf | |
| 1N5365C/TR12 | Zener Diode 36V 5W ±2% Through Hole T-18 | 1N5365C/TR12.pdf | |
| 8N4DV85FC-0072CDI | VCXO IC 622.08MHz, 666.514286MHz 6-CLCC | 8N4DV85FC-0072CDI.pdf | |
| 2M801-009-02NF16-12PA | M801 12C 12#16 PIN RECP OM | 2M801-009-02NF16-12PA.pdf | |
| 172-E37-203R021 | 37 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector, Free Hanging (In-Line); Panel Mount Solder Cup | 172-E37-203R021.pdf | |
| SFM210-LPPE-S09-ST-BK | 9 Position Header Connector 0.039" (1.00mm) Through Hole Gold | SFM210-LPPE-S09-ST-BK.pdf | |
| PLTT0805Z1402QGT5 | RES SMD 14K OHM 0.02% 1/4W 0805 | PLTT0805Z1402QGT5.pdf | |
| CRCW0805510RFKEC | RES SMD 510 OHM 1% 1/8W 0805 | CRCW0805510RFKEC.pdf | |
| CB5JBR100 | RES .1 OHM 5W 5% CERAMIC WW | CB5JBR100.pdf | |
| RN60C6811DRE6 | RES 6.81K OHM 1/4W .5% AXIAL | RN60C6811DRE6.pdf |