| Manufacturer Part Number: | ERJ-S08F6043V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 604K OHM 1% 1/4W 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-S08F6043V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-S08F6043V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Product Training Modules | Automotive Resistor Products | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 604k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) | |
| Supplier Device Package | 1206 | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-S08F6043V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-S08F6043V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-S08F6043V is new and unused, you can buy ERJ-S08F6043V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-S08F6043V.
| EEV-TG1E222M | 2200µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 75 mOhm @ 100kHz 2000 Hrs @ 125°C | EEV-TG1E222M.pdf | |
| CL21B224KCFSFNE | 0.22µF 100V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | CL21B224KCFSFNE.pdf | |
| DMT2P68K | 0.68µF Film Capacitor 125V 250V Polyester, Metallized Radial 1.130" L x 0.630" W (28.70mm x 16.00mm) | DMT2P68K.pdf | |
| BK/AGC-V-15 | FUSE GLASS 15A 32VAC 3AB 3AG | BK/AGC-V-15.pdf | |
| MP111B | 11.0592MHz ±30ppm Crystal 18pF 30 Ohm -20°C ~ 70°C Through Hole HC49/U | MP111B.pdf | |
| BB535E7908HTSA1 | DIODE VARACTOR 30V SOD-323 | BB535E7908HTSA1.pdf | |
| SML4747A-E3/5A | Zener Diode 20V 1W ±5% Surface Mount DO-214AC (SMA) | SML4747A-E3/5A.pdf | |
| MSP430FR69891IPN | CPUXV2 MSP430™ FRAM Microcontroller IC 16-Bit 16MHz 128KB (128K x 8) FRAM 80-LQFP (12x12) | MSP430FR69891IPN.pdf | |
| V72A12C400BL2 | CONVERTER MOD DC/DC 12V 400W | V72A12C400BL2.pdf | |
| FGG.2K.310.CLAC65Z | 10 Position Circular Connector Plug, Male Pins Solder Cup Gold | FGG.2K.310.CLAC65Z.pdf | |
| TVP00RF-15-55PA-P25 | 55 Position Circular Connector Receptacle, Male Pins Solder Gold | TVP00RF-15-55PA-P25.pdf | |
| J00-0065 | 1 Port RJ45 Magjack Connector Through Hole 10/100 Base-TX, AutoMDIX | J00-0065.pdf | |
| 1753042001 | 8 Position Terminal Block Header, Male Pins, Shrouded (4 Side) 0.138" (3.50mm) Vertical Through Hole | 1753042001.pdf | |
| MCU08050C1202FP500 | RES SMD 12K OHM 1% 1/5W 0805 | MCU08050C1202FP500.pdf | |
| MBB0207CC4872FC100 | RES 48.7K OHM 0.6W 1% AXIAL | MBB0207CC4872FC100.pdf |