| Manufacturer Part Number: | ERJ-S08F5760V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 576 OHM 1% 1/4W 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-S08F5760V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-S08F5760V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Product Training Modules | Automotive Resistor Products | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 576 | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) | |
| Supplier Device Package | 1206 | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-S08F5760V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-S08F5760V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-S08F5760V is new and unused, you can buy ERJ-S08F5760V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-S08F5760V.
| 7Q19201001 | 19.2MHz Clipped Sine Wave TCXO Oscillator Surface Mount 2.8V | 7Q19201001.pdf | |
| 1N5936BRLG | Zener Diode 30V 3W ±5% Through Hole Axial | 1N5936BRLG.pdf | |
| EV20-0.5-02-18M | 18mH @ 400Hz 2 Line Common Mode Choke Through Hole 500mA DCR 725 mOhm (Typ) | EV20-0.5-02-18M.pdf | |
| SCB75F-271 | 270µH Unshielded Wirewound Inductor 470mA 1.55 Ohm Max Nonstandard | SCB75F-271.pdf | |
| PIC32MX450F128L-I/PT | MIPS32® M4K™ PIC® 32MX Microcontroller IC 32-Bit 80MHz 128KB (128K x 8) FLASH 100-TQFP (12x12) | PIC32MX450F128L-I/PT.pdf | |
| VI-26R-EW-S | CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 100W | VI-26R-EW-S.pdf | |
| VE-J4J-CW | CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W | VE-J4J-CW.pdf | |
| 97-3106B20-15PW-940 | AB 7C 7#12 PIN PLUG | 97-3106B20-15PW-940.pdf | |
| CA3102E24A28PWBF80A176 | 28 Position Circular Connector Receptacle, Male Pins Crimp Gold | CA3102E24A28PWBF80A176.pdf | |
| CA3100ER20-8S | 6 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Cup Silver | CA3100ER20-8S.pdf | |
| FN379-6-21 | Power Entry Connector Receptacle, Male Blades - Module IEC 320-C14 Panel Mount, Flange | FN379-6-21.pdf | |
| 0387790396 | CB BTS WR 50 16 ASY | 0387790396.pdf | |
| V710115000J0G | 10 Position Terminal Block Header, Female Sockets 0.138" (3.50mm) Vertical Through Hole | V710115000J0G.pdf | |
| RN55E3573FR36 | RES 357K OHM 1/8W 1% AXIAL | RN55E3573FR36.pdf | |
| H81M3FCA | RES 1.3M OHM 1/4W 1% AXIAL | H81M3FCA.pdf |