| Manufacturer Part Number: | ERJ-S08F5232V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 52.3K OHM 1% 1/4W 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-S08F5232V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-S08F5232V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Product Training Modules | Automotive Resistor Products | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 52.3k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) | |
| Supplier Device Package | 1206 | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-S08F5232V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-S08F5232V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-S08F5232V is new and unused, you can buy ERJ-S08F5232V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-S08F5232V.
| 08055U680FAT2A | 68pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm) | 08055U680FAT2A.pdf | |
| VJ1812A101KBAAT4X | 100pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1812 (4532 Metric) 0.183" L x 0.126" W (4.65mm x 3.20mm) | VJ1812A101KBAAT4X.pdf | |
| B32K385 | VARISTOR 620V 25KA CHASSIS | B32K385.pdf | |
| SGR6N60UFTF | IGBT 600V 6A 30W Surface Mount D-Pak | SGR6N60UFTF.pdf | |
| EP3SL50F484C4L | IC FPGA 296 I/O 484FBGA | EP3SL50F484C4L.pdf | |
| SN74LV175AD | IC D-TYPE POS TRG SNGL 16SOIC | SN74LV175AD.pdf | |
| 450D503KSD6 | 50k Ohm 1 Gang Linear Panel Mount Potentiometer None 1 Turn Carbon 0.333W, 1/3W Solder Lug | 450D503KSD6.pdf | |
| RT0805BRD072K4L | RES SMD 2.4K OHM 0.1% 1/8W 0805 | RT0805BRD072K4L.pdf | |
| RC1608F1541CS | RES SMD 1.54K OHM 1% 1/10W 0603 | RC1608F1541CS.pdf | |
| MS3101R14S-5PF16 | 5 Position Circular Connector Receptacle, Male Pins Solder Cup Silver | MS3101R14S-5PF16.pdf | |
| CA08COME18-8P | 8 Position Circular Connector Plug, Male Pins Solder Cup Silver | CA08COME18-8P.pdf | |
| 800-10-027-20-101101 | 14 Positions Header, Unshrouded Connector 0.200" (5.08mm) Through Hole, Right Angle Gold | 800-10-027-20-101101.pdf | |
| T38158-14-0 | 14 Circuit 0.375" (9.53mm) Barrier Block Connector, Screws with Captive Plate | T38158-14-0.pdf | |
| RN65E4751FRE6 | RES 4.75K OHM 1/2W 1% AXIAL | RN65E4751FRE6.pdf | |
| RNC55J5621FSR36 | RES 5.62K OHM 1/8W 1% AXIAL | RNC55J5621FSR36.pdf |