| Manufacturer Part Number: | ERJ-S08F4870V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 487 OHM 1% 1/4W 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-S08F4870V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-S08F4870V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Product Training Modules | Automotive Resistor Products | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 487 | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) | |
| Supplier Device Package | 1206 | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-S08F4870V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-S08F4870V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-S08F4870V is new and unused, you can buy ERJ-S08F4870V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-S08F4870V.
| 1825SC183MAT1A | 0.018µF 1500V (1.5kV) Ceramic Capacitor X7R 1825 (4564 Metric) 0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm) | 1825SC183MAT1A.pdf | |
| SMCJ120A-M3/57T | TVS DIODE 120VWM 193VC DO214AB | SMCJ120A-M3/57T.pdf | |
| EBA36DCMH | CONN EDGECARD 72POS .125" | EBA36DCMH.pdf | |
| MUR460G | DIODE GEN PURP 600V 4A DO201AD | MUR460G.pdf | |
| BZG05C62TR3 | Zener Diode 62V 1.25W Surface Mount DO-214AC | BZG05C62TR3.pdf | |
| 7443551470 | 4.7µH Shielded Wirewound Inductor 13A 7 mOhm Nonstandard | 7443551470.pdf | |
| RN-243.3S/HP | CONV DC/DC 1.25W 24VIN 3.3VOUT | RN-243.3S/HP.pdf | |
| VE-JTY-CW-F4 | CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W | VE-JTY-CW-F4.pdf | |
| MY4ZIN1-D2 DC24 (S) | General Purpose Relay 4PDT (4 Form C) 24VDC Coil Socketable | MY4ZIN1-D2 DC24 (S).pdf | |
| ERJ-2RKF7683X | RES SMD 768K OHM 1% 1/10W 0402 | ERJ-2RKF7683X.pdf | |
| T 3327 100 | 4 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Cup Silver | T 3327 100.pdf | |
| 10-2625-11 | 10 Position DIP, DIL - Header Connector Forked Gold | 10-2625-11.pdf | |
| 7689-6 | 4 Pin Screw Terminal, Power Tap M3 Through Hole, Right Angle | 7689-6.pdf |