| Manufacturer Part Number: | ERJ-S08F47R0V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 47 OHM 1% 1/4W 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-S08F47R0V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-S08F47R0V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Product Training Modules | Automotive Resistor Products | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 47 | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) | |
| Supplier Device Package | 1206 | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-S08F47R0V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-S08F47R0V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-S08F47R0V is new and unused, you can buy ERJ-S08F47R0V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-S08F47R0V.
| VJ0805D101JXXAJ | 100pF 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | VJ0805D101JXXAJ.pdf | |
| GBM25DCCT-S189 | CONN EDGECARD 50POS R/A .156 SLD | GBM25DCCT-S189.pdf | |
| 445I23D14M31818 | 14.31818MHz ±20ppm Crystal 18pF 50 Ohm -40°C ~ 85°C Surface Mount 2-SMD | 445I23D14M31818.pdf | |
| SIT3809AC-23-33NH-148.351648T | OSC XO 3.3V 148.351648MHZ NC | SIT3809AC-23-33NH-148.351648T.pdf | |
| FE2X15-3-2NL | 2 Line Common Mode Choke Through Hole 500mA DCR 960 mOhm | FE2X15-3-2NL.pdf | |
| KJB7T21W41HE | 41 Position Circular Connector Receptacle, Male Pins Crimp Gold | KJB7T21W41HE.pdf | |
| MS24266R20B25S8-LC | 26500 25C 19#20 6#12 SKT PLUG | MS24266R20B25S8-LC.pdf | |
| 1-826656-2 | 24 Positions Header, Unshrouded, Breakaway Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole Gold | 1-826656-2.pdf | |
| ICO-143-S8-T | CONN IC DIP SOCKET 14POS TIN | ICO-143-S8-T.pdf | |
| CRCW040229K4FKTD | RES SMD 29.4K OHM 1% 1/16W 0402 | CRCW040229K4FKTD.pdf | |
| UB3C-36RF8 | RES 36 OHM 3W 1% AXIAL | UB3C-36RF8.pdf | |
| RN50C1100FRSL | RES 110 OHM 1/20W 1% AXIAL | RN50C1100FRSL.pdf |