| Manufacturer Part Number: | ERJ-S08F4752V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 47.5K OHM 1% 1/4W 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-S08F4752V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-S08F4752V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Product Training Modules | Automotive Resistor Products | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 47.5k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) | |
| Supplier Device Package | 1206 | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-S08F4752V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-S08F4752V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-S08F4752V is new and unused, you can buy ERJ-S08F4752V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-S08F4752V.
| 0234005.MXBP | FUSE CERAMIC 5A 250VAC 5X20MM | 0234005.MXBP.pdf | |
| 0459858323 | CONN HEADER 8PWR 16SGL 1.57MM | 0459858323.pdf | |
| 8N3SV76BC-0029CDI | VCXO IC 155.52MHz 6-CLCC | 8N3SV76BC-0029CDI.pdf | |
| LMV934IDRG4 | General Purpose Amplifier 4 Circuit Rail-to-Rail 14-SOIC | LMV934IDRG4.pdf | |
| ICE3A1065ELJ | Converter Offline Flyback Topology 100kHz PG-DIP-8 | ICE3A1065ELJ.pdf | |
| S-8209ACQ-T8T1U | Battery Multi-Function Controller IC Lithium-Ion/Polymer 8-TSSOP | S-8209ACQ-T8T1U.pdf | |
| S-1206B14-I6T2U | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 1.4V 250mA SNT-6A (H) | S-1206B14-I6T2U.pdf | |
| VI-BTP-EX-F2 | CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W | VI-BTP-EX-F2.pdf | |
| RSS-2415/HP | CONV DC/DC 1W 24VIN 15VOUT | RSS-2415/HP.pdf | |
| RC3216F622CS | RES SMD 6.2K OHM 1% 1/4W 1206 | RC3216F622CS.pdf | |
| D38999/26JC35PD | 22 Position Circular Connector Plug, Male Pins Crimp Gold | D38999/26JC35PD.pdf | |
| RT0603WRB0719R6L | RES SMD 19.6OHM 0.05% 1/10W 0603 | RT0603WRB0719R6L.pdf | |
| 4816P-T02-223LF | RES ARRAY 15 RES 22K OHM 16SOIC | 4816P-T02-223LF.pdf |