| Manufacturer Part Number: | ERJ-S08F46R4V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 46.4 OHM 1% 1/4W 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-S08F46R4V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-S08F46R4V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Product Training Modules | Automotive Resistor Products | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 46.4 | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) | |
| Supplier Device Package | 1206 | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-S08F46R4V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-S08F46R4V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-S08F46R4V is new and unused, you can buy ERJ-S08F46R4V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-S08F46R4V.
| M39003/01-6158H | 0.068µF Hermetically Sealed Tantalum Capacitors 50V Axial 0.135" Dia x 0.286" L (3.43mm x 7.26mm) | M39003/01-6158H.pdf | |
| MP6KE8.2A | TVS DIODE 7.02VWM 12.1VC T18 | MP6KE8.2A.pdf | |
| HCC28DRTN-S13 | CONN EDGECARD 56POS .100 EXTEND | HCC28DRTN-S13.pdf | |
| 0630CDMCDDS-R68MC | 680nH Shielded Molded Inductor 16.5A 5.3 mOhm Max Nonstandard | 0630CDMCDDS-R68MC.pdf | |
| MAX9254EUM+D | 840Mbps Deserializer 3 Input 21 Output 48-TSSOP | MAX9254EUM+D.pdf | |
| INA2132U/2K5E4 | Instrumentation Amplifier 2 Circuit 14-SOIC | INA2132U/2K5E4.pdf | |
| LM2852XMXAX-2.5 | Buck Switching Regulator IC Positive Fixed 2.5V 1 Output 2A 14-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) Exposed Pad | LM2852XMXAX-2.5.pdf | |
| VI-J7L-EX-B1 | CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W | VI-J7L-EX-B1.pdf | |
| HE5-18-OV-A+ | AC/DC CONVERTER 5V 90W | HE5-18-OV-A+.pdf | |
| SWI24-15-N-P5R | 15V 24W AC/DC External Wall Mount Adapter Fixed Blade Input | SWI24-15-N-P5R.pdf | |
| FX2CA1-120P-1.27DSAL(71) | CONN HDR 120POS 1.27MM | FX2CA1-120P-1.27DSAL(71).pdf | |
| DCM-17W5S-A197 | 17 (12 + 5 Coax or Power) Position D-Sub, Combo Receptacle, Female Sockets Connector, Panel Mount Solder Cup | DCM-17W5S-A197.pdf | |
| DF15(1.8)-50DS-0.65V(50) | 50 Position Connector Receptacle, Center Strip Contacts Surface Mount Gold | DF15(1.8)-50DS-0.65V(50).pdf | |
| 813-22-026-30-004101 | 26 Position Spring Piston Connector Surface Mount | 813-22-026-30-004101.pdf | |
| RNR55H3013FPR36 | RES 301K OHM 1/8W 1% AXIAL | RNR55H3013FPR36.pdf |