| Manufacturer Part Number: | ERJ-S08F4643V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 464K OHM 1% 1/4W 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-S08F4643V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-S08F4643V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Product Training Modules | Automotive Resistor Products | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 464k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) | |
| Supplier Device Package | 1206 | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-S08F4643V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-S08F4643V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-S08F4643V is new and unused, you can buy ERJ-S08F4643V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-S08F4643V.
| C2012C0G2A152K060AA | 1500pF 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | C2012C0G2A152K060AA.pdf | |
| BFC237590481 | 0.036µF Film Capacitor 500V 1600V (1.6kV) Polypropylene (PP), Metallized Radial 1.181" L x 0.472" W (30.00mm x 12.00mm) | BFC237590481.pdf | |
| CPPT1-A3B6-1.0TS | 1MHz TTL XO (Standard) Oscillator Through Hole 5V 45mA Enable/Disable | CPPT1-A3B6-1.0TS.pdf | |
| ZXMN2A03E6TA | MOSFET N-CH 20V 3.6A SOT-23-6 | ZXMN2A03E6TA.pdf | |
| SRP5030T-R68M | 680nH Shielded Wirewound Inductor 8.5A 12 mOhm Max Nonstandard | SRP5030T-R68M.pdf | |
| HI-8584PQT-10 | Transceiver ARINC429 52-PQFP (10x10) | HI-8584PQT-10.pdf | |
| MCR006YZPJ822 | RES SMD 8.2K OHM 5% 1/20W 0201 | MCR006YZPJ822.pdf | |
| 2M805-001-16M18-5SB | M805 5C 5#12 SKT PLUG OM | 2M805-001-16M18-5SB.pdf | |
| CA3106E36-3SB03 | 6 Position Circular Connector Plug, Female Sockets Crimp Silver | CA3106E36-3SB03.pdf | |
| 1-176264-4 | CONN HDR BRKWAY 30POS 2MM 8GOLD | 1-176264-4.pdf | |
| YK51417030J0G | 17 Circuit 0.374" (9.50mm) Barrier Block Connector, Screws with Captive Plate | YK51417030J0G.pdf | |
| 1552960000 | 4 Position Terminal Block Plug, Female Sockets 0.200" (5.08mm) 90° Free Hanging (In-Line) | 1552960000.pdf | |
| RCL04061R33FKEA | RES SMD 1.33 OHM 1/4W 0604 WIDE | RCL04061R33FKEA.pdf | |
| PLTT0805Z4371AGT5 | RES SMD 4.37KOHM 0.05% 1/4W 0805 | PLTT0805Z4371AGT5.pdf |