| Manufacturer Part Number: | ERJ-S08F45R3V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 45.3 OHM 1% 1/4W 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-S08F45R3V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-S08F45R3V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Product Training Modules | Automotive Resistor Products | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 45.3 | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) | |
| Supplier Device Package | 1206 | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-S08F45R3V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-S08F45R3V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-S08F45R3V is new and unused, you can buy ERJ-S08F45R3V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-S08F45R3V.
| CD5EC680GO3 | 68pF Mica Capacitor 300V Radial 0.272" L x 0.150" W (6.90mm x 3.80mm) | CD5EC680GO3.pdf | |
| PCSB750-2S-1 | Terminal Inline, Tap Connector Screw 700 MCM (kcmil)-2 AWG Clear | PCSB750-2S-1.pdf | |
| MCP6143-E/MS | General Purpose Amplifier 1 Circuit Rail-to-Rail 8-MSOP | MCP6143-E/MS.pdf | |
| S10040280GT | IC AMP MODULE PP 1GHZ SOT115J | S10040280GT.pdf | |
| AP7365-39SNG-7 | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 3.9V 600mA 6-DFN2020 (2x2) | AP7365-39SNG-7.pdf | |
| PAH100S48-15/V | CONVERT DC-DC 15V 100.5W 6.7A | PAH100S48-15/V.pdf | |
| EDSTRG64SDIL | TMS370 - Adapter Cable | EDSTRG64SDIL.pdf | |
| MS-145(06) | Coaxial Switch - 4.15mm Plug Dia Connector Receptacle, Female Socket 50 Ohm Surface Mount Solder | MS-145(06).pdf | |
| 98424-F52-32LF | 32 Positions Header, Shrouded Connector 0.079" (2.00mm) Surface Mount Gold | 98424-F52-32LF.pdf | |
| 5013290200 | 2 Position Rectangular Housing Connector Plug White 0.130" (3.30mm) | 5013290200.pdf | |
| CRCW04021R00FKTD | RES SMD 1 OHM 1% 1/16W 0402 | CRCW04021R00FKTD.pdf | |
| MBB02070D3901DC100 | RES 3.9K OHM 0.6W 0.5% AXIAL | MBB02070D3901DC100.pdf |