| Manufacturer Part Number: | ERJ-S06J331V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 330 OHM 5% 1/8W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-S06J331V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-S06J331V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Product Training Modules | Automotive Resistor Products | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 330 | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 0.125W, 1/8W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-S06J331V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-S06J331V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-S06J331V is new and unused, you can buy ERJ-S06J331V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-S06J331V.
| RCA10DTAI | CONN EDGECARD 20POS R/A .125 SLD | RCA10DTAI.pdf | |
| 3386R-1-401 | 400 Ohm 0.5W, 1/2W PC Pins Through Hole Trimmer Potentiometer Cermet 1 Turn Top Adjustment | 3386R-1-401.pdf | |
| VE-2T4-MV | CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W | VE-2T4-MV.pdf | |
| RLP73N2AR15JTD | RES SMD 0.15 OHM 5% 1/4W 0805 | RLP73N2AR15JTD.pdf | |
| AT0402DRE0714K7L | RES SMD 14.7KOHM 0.5% 1/16W 0402 | AT0402DRE0714K7L.pdf | |
| FMC43DREF | CONN EDGECARD 86POS .100 EYELET | FMC43DREF.pdf | |
| 97-3106A12S-3PY-417 | AB 2C 2#16 PIN STRAIGHT PLUG | 97-3106A12S-3PY-417.pdf | |
| 71-534150-8S | Circular Connector | 71-534150-8S.pdf | |
| TVP00QDZ-23-6P | 6 Position Circular Connector Receptacle, Male Pins Crimp Gold | TVP00QDZ-23-6P.pdf | |
| 227699-2 | BNC Connector Jack, Female Socket 50 Ohm Through Hole Solder | 227699-2.pdf | |
| 1731120142 | D-Sub Contact Male Pin, Right Angle Hose/Tubing Machined | 1731120142.pdf | |
| PBC02SFAN | 2 Positions Header, Unshrouded, Breakaway Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole Gold | PBC02SFAN.pdf | |
| RNC60H5760FSR36 | RES 576 OHM 1/4W 1% AXIAL | RNC60H5760FSR36.pdf |