| Manufacturer Part Number: | ERJ-S06J303V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 30K OHM 5% 1/8W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-S06J303V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-S06J303V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Product Training Modules | Automotive Resistor Products | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 30k | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 0.125W, 1/8W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-S06J303V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-S06J303V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-S06J303V is new and unused, you can buy ERJ-S06J303V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-S06J303V.
| M39018/06-0190M | ALUM-SCREW TERMINAL | M39018/06-0190M.pdf | |
| 173D157X0015YE3 | 150µF Molded Tantalum Capacitors 15V Axial 0.280" Dia x 0.550" L (7.11mm x 13.97mm) | 173D157X0015YE3.pdf | |
| SMDJ120C | TVS DIODE 120VWM 202.65VC SMD | SMDJ120C.pdf | |
| 2102502-4 | GUIDE PIN NON-KEYED | 2102502-4.pdf | |
| HBC07DRES-S93 | CONN EDGECARD 14POS .100 EYELET | HBC07DRES-S93.pdf | |
| GEC13DTEF | CONN EDGECARD 26POS .100 EYELET | GEC13DTEF.pdf | |
| RCM22DTBT-S664 | CONN EDGECARD 44POS R/A .156 | RCM22DTBT-S664.pdf | |
| 20ETF04S | Diode Standard 400V 20A Surface Mount D2PAK | 20ETF04S.pdf | |
| 74AUP1G34GM,115 | Buffer, Non-Inverting 1 Element 1 Bit per Element Push-Pull Output 6-XSON, SOT886 (1.45x1) | 74AUP1G34GM,115.pdf | |
| IDT72P51559L5BB | Multi-Queue Flow-Control IC 256-BGA (17x17) | IDT72P51559L5BB.pdf | |
| MMA02040C1202FB300 | RES SMD 12K OHM 1% 0.4W 0204 | MMA02040C1202FB300.pdf | |
| CA3102E28-21SWBF80 | 37 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Crimp Silver | CA3102E28-21SWBF80.pdf | |
| PHP00805H6420BBT1 | RES SMD 642 OHM 0.1% 5/8W 0805 | PHP00805H6420BBT1.pdf |