| Manufacturer Part Number: | ERJ-S06J133V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 13K OHM 5% 1/8W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-S06J133V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-S06J133V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Product Training Modules | Automotive Resistor Products | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 13k | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 0.125W, 1/8W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-S06J133V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-S06J133V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-S06J133V is new and unused, you can buy ERJ-S06J133V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-S06J133V.
| LEGBX11-35808-15-V | CIR BRKR MAG-HYDR ROCKER | LEGBX11-35808-15-V.pdf | |
| EMM22DRTN-S13 | CONN EDGECARD 44POS .156 EXTEND | EMM22DRTN-S13.pdf | |
| 8N4SV75LC-0182CDI | VCXO IC 644.5313MHz 6-CLCC | 8N4SV75LC-0182CDI.pdf | |
| ISL4223EIRZ | 2/2 Transceiver Full RS232 20-QFN-EP (5x5) | ISL4223EIRZ.pdf | |
| TL431BQDRG4 | Shunt Voltage Reference IC 36V ±0.5% 100mA 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) | TL431BQDRG4.pdf | |
| REC5-0515SRW/H2/A/M/SMD/CTRL | CONV DC/DC 5W 4.5-9VIN 15VOUT | REC5-0515SRW/H2/A/M/SMD/CTRL.pdf | |
| RT0603DRD075K62L | RES SMD 5.62KOHM 0.5% 1/10W 0603 | RT0603DRD075K62L.pdf | |
| GMM36DRTN-S13 | CONN EDGECARD 72POS .156 EXTEND | GMM36DRTN-S13.pdf | |
| ACA3106E32-17SBF42 | ACAB 4C 4#4 SKT PLUG | ACA3106E32-17SBF42.pdf | |
| GTC00AF-28-51S | 12 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Crimp Silver | GTC00AF-28-51S.pdf | |
| 3C-R(40) | BNC Connector Receptacle, Female Socket 50 Ohm Panel Mount, Square Flange Solder Cup | 3C-R(40).pdf | |
| 94010-102HLF | 2 Positions Header, Unshrouded Connector Through Hole Gold or Gold, GXT™ | 94010-102HLF.pdf | |
| YK30220130J0G | 20 Circuit 0.300" (7.62mm) Barrier Block Connector, Screws with Captive Plate | YK30220130J0G.pdf | |
| RCS0805243KFKEA | RES SMD 243K OHM 1% 0.4W 0805 | RCS0805243KFKEA.pdf |