| Manufacturer Part Number: | ERJ-S06J114V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 110K OHM 5% 1/8W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-S06J114V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-S06J114V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Product Training Modules | Automotive Resistor Products | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 110k | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 0.125W, 1/8W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-S06J114V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-S06J114V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-S06J114V is new and unused, you can buy ERJ-S06J114V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-S06J114V.
| T491A105K025AH | 1µF Molded Tantalum Capacitors 25V 1206 (3216 Metric) 8 Ohm 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | T491A105K025AH.pdf | |
| 504MCA-BDAG | 32kHz ~ 100MHz LVCMOS CMEMS® Programmable Oscillator Surface Mount 1.7 V ~ 3.6 V 8.9mA Enable/Disable | 504MCA-BDAG.pdf | |
| VN4012L-G | MOSFET N-CH 400V 0.16A TO92-3 | VN4012L-G.pdf | |
| S0402-56NJ2S | 56nH Unshielded Wirewound Inductor 100mA 1 Ohm Max 0402 (1005 Metric) | S0402-56NJ2S.pdf | |
| HLMP3750AA4R0 | Red LED Indication - Discrete 2.2V Radial | HLMP3750AA4R0.pdf | |
| RW-1212S/SMD | CONV DC/DC 3W 9-18VIN 12VOUT | RW-1212S/SMD.pdf | |
| VI-BN4-MV-S | CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W | VI-BN4-MV-S.pdf | |
| S8TS-02505F | AC/DC CONVERTER 5V 25W | S8TS-02505F.pdf | |
| DPD030040-P9N-DK | 3V 1W AC/DC External Wall Mount Adapter Fixed Blade Input | DPD030040-P9N-DK.pdf | |
| TVP00DZ-17-99BA | TV 23C 21#20 2#16 SKT RECP | TVP00DZ-17-99BA.pdf | |
| UTS1103W3P | 6 Position Circular Connector Receptacle for Male Contacts Free Hanging (In-Line) | UTS1103W3P.pdf | |
| MTC100-JA2-S11 | I/O CONN | MTC100-JA2-S11.pdf | |
| 0510896005 | 60 Position Rectangular Housing Connector Receptacle Gray 0.079" (2.00mm) | 0510896005.pdf |