| Manufacturer Part Number: | ERJ-S06F9310V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 931 OHM 1% 1/8W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-S06F9310V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-S06F9310V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Product Training Modules | Automotive Resistor Products | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 931 | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.125W, 1/8W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-S06F9310V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-S06F9310V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-S06F9310V is new and unused, you can buy ERJ-S06F9310V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-S06F9310V.
| V56ZS3 | VARISTOR 56V 500A DISC 10MM | V56ZS3.pdf | |
| STTH806DIRG | DIODE GEN PURP 600V 8A TO220AC | STTH806DIRG.pdf | |
| 10AX115R3F40E2LG | IC FPGA 342 I/O 1517FCBGA | 10AX115R3F40E2LG.pdf | |
| TPS2370PW | Power Interface Switch for Power Over Ethernet (PoE) Devices Interface 8-TSSOP | TPS2370PW.pdf | |
| R2S12-1215/P | CONV DC/DC 2W 12VIN 15VOUT SMD | R2S12-1215/P.pdf | |
| VI-25D-EU-S | CONVERTER MOD DC/DC 85V 200W | VI-25D-EU-S.pdf | |
| D38999/20ME99AC | CONN HSG RCPT FLANGE 23POS PIN | D38999/20ME99AC.pdf | |
| 67094-009LF | 9 Positions Header, Shrouded Connector 0.098" (2.50mm) Through Hole Tin | 67094-009LF.pdf | |
| 16-6823-90C | CONN IC DIP SOCKET 16POS GOLD | 16-6823-90C.pdf | |
| 0350979822 | 0.110" (2.79mm) Quick Connect Female 16-20 AWG Crimp Connector Non-Insulated | 0350979822.pdf | |
| RMCF2010JT30K0 | RES SMD 30K OHM 5% 3/4W 2010 | RMCF2010JT30K0.pdf | |
| CMF65340R00DHEB | RES 340 OHM 1.5W 0.5% AXIAL | CMF65340R00DHEB.pdf |