| Manufacturer Part Number: | ERJ-S06F8452V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 84.5K OHM 1% 1/8W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-S06F8452V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-S06F8452V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Product Training Modules | Automotive Resistor Products | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 84.5k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.125W, 1/8W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-S06F8452V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-S06F8452V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-S06F8452V is new and unused, you can buy ERJ-S06F8452V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-S06F8452V.
| MAL203678229E3 | 22µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 85°C | MAL203678229E3.pdf | |
| MKP1839122635G | 220pF Film Capacitor 250V 630V Polypropylene (PP), Metallized Axial 0.197" Dia x 0.433" L (5.00mm x 11.00mm) | MKP1839122635G.pdf | |
| M39006/22-0081 | 10µF Hermetically Sealed Tantalum Capacitors 25V Axial 0.219" Dia x 0.515" L (5.56mm x 13.08mm) | M39006/22-0081.pdf | |
| UPGN6-25028-1 | CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR TOGGLE | UPGN6-25028-1.pdf | |
| ESM18DRSD | CONN EDGECARD 36POS DIP .156 SLD | ESM18DRSD.pdf | |
| LH75401N0M100C0 | ARM7® BlueStreak ; LH7 Microcontroller IC 32-Bit 84MHz ROMless | LH75401N0M100C0.pdf | |
| AR0805FR-071K58L | RES SMD 1.58K OHM 1% 1/8W 0805 | AR0805FR-071K58L.pdf | |
| JBB60DYRD | CONN EDGE DUAL .050 EXTEND 120PO | JBB60DYRD.pdf | |
| PT06SE22-55PZ-SR | PTSE 55C 55#20 PIN PLUG | PT06SE22-55PZ-SR.pdf | |
| BACC63BP14D7PNH | 7 Position Circular Connector Plug for Male Contacts Free Hanging (In-Line) Self Locking, Shielded | BACC63BP14D7PNH.pdf | |
| 53779-3090 | 30 Positions Header, Shrouded Connector 0.049" (1.25mm) Surface Mount, Right Angle Gold | 53779-3090.pdf | |
| RG1005N-433-W-T1 | RES SMD 43K OHM 0.05% 1/16W 0402 | RG1005N-433-W-T1.pdf | |
| MNR14ERAPJ124 | RES ARRAY 4 RES 120K OHM 1206 | MNR14ERAPJ124.pdf |