| Manufacturer Part Number: | ERJ-S06F82R5V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 82.5 OHM 1% 1/8W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-S06F82R5V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-S06F82R5V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Product Training Modules | Automotive Resistor Products | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 82.5 | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.125W, 1/8W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-S06F82R5V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-S06F82R5V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-S06F82R5V is new and unused, you can buy ERJ-S06F82R5V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-S06F82R5V.
| 08051C163JAT2A | 0.016µF 100V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | 08051C163JAT2A.pdf | |
| B32913B5334K | 0.33µF Film Capacitor 530V 1000V (1kV) Polypropylene (PP), Metallized Radial 1.043" L x 0.472" W (26.50mm x 12.00mm) | B32913B5334K.pdf | |
| MKP385315200JII2B0 | 0.015µF Film Capacitor 700V 2000V (2kV) Polypropylene (PP), Metallized Radial 1.024" L x 0.236" W (26.00mm x 6.00mm) | MKP385315200JII2B0.pdf | |
| 395-056-524-201 | CARD EDGE 56POS DL .100X.200 BLK | 395-056-524-201.pdf | |
| MHW9206N | IC CATV AMP MOD 870MHZ 7-CATV | MHW9206N.pdf | |
| ADM809SAKS-REEL7 | Supervisor Push-Pull, Totem Pole 1 Channel SC-70-3 | ADM809SAKS-REEL7.pdf | |
| VE-BNB-EV-F3 | CONVERTER MOD DC/DC 95V 150W | VE-BNB-EV-F3.pdf | |
| VI-J04-IY-F4 | CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W | VI-J04-IY-F4.pdf | |
| TVP00DT-25-35BA | TV 128C 128#22D SKT RECP | TVP00DT-25-35BA.pdf | |
| BACC63BP24D43SNH | 43 Position Circular Connector Plug for Female Contacts Free Hanging (In-Line) Self Locking, Shielded | BACC63BP24D43SNH.pdf | |
| M55342H12B162ERT5 | RES SMD 162K OHM 1% 1/10W 0603 | M55342H12B162ERT5.pdf | |
| D55342E07B76E8RWS | RES SMD 76.8K OHM 1% 1/4W 1206 | D55342E07B76E8RWS.pdf |