| Manufacturer Part Number: | ERJ-S06F7680V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 768 OHM 1% 1/8W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-S06F7680V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-S06F7680V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Product Training Modules | Automotive Resistor Products | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 768 | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.125W, 1/8W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-S06F7680V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-S06F7680V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-S06F7680V is new and unused, you can buy ERJ-S06F7680V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-S06F7680V.
| VJ0805D390KXPAJ | 39pF 250V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | VJ0805D390KXPAJ.pdf | |
| 0373015.HXP | FUSE GLASS 15A 125VAC 3AB 3AG | 0373015.HXP.pdf | |
| ECM24DRSN-S288 | CONN EDGECARD 48POS .156 EXTEND | ECM24DRSN-S288.pdf | |
| GEC49DRTI-S93 | CONN EDGECARD 98POS DIP .100 SLD | GEC49DRTI-S93.pdf | |
| SIT3808AI-D2-33EG-74.250000T | OSC XO 3.3V 74.25MHZ OE | SIT3808AI-D2-33EG-74.250000T.pdf | |
| DMG264010R | TRANS NPN/PNP PREBIAS 0.3W MINI6 | DMG264010R.pdf | |
| 105R-271H | 270nH Unshielded Inductor 650mA 230 mOhm Max 2-SMD | 105R-271H.pdf | |
| S29GL01GT10TFI020 | IC FLASH 1GBIT 100NS 56TSOP | S29GL01GT10TFI020.pdf | |
| RER55F8R45RC02 | RES CHAS MNT 8.45 OHM 1% 30W | RER55F8R45RC02.pdf | |
| TVP00RK-9-9PA-P2 | 9 Position Circular Connector Receptacle, Male Pins Solder Gold | TVP00RK-9-9PA-P2.pdf | |
| RJHSEG087A4 | Jack Modular Connector 8p8c (RJ45, Ethernet) Unshielded | RJHSEG087A4.pdf | |
| FLE-114-01-G-DV | 28 Position Receptacle Connector 0.050" (1.27mm) Surface Mount Gold | FLE-114-01-G-DV.pdf | |
| MBA02040C8879FC100 | RES 88.7 OHM 0.4W 1% AXIAL | MBA02040C8879FC100.pdf |