| Manufacturer Part Number: | ERJ-S06F7322V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 73.2K OHM 1% 1/8W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-S06F7322V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-S06F7322V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Product Training Modules | Automotive Resistor Products | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 73.2k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.125W, 1/8W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-S06F7322V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-S06F7322V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-S06F7322V is new and unused, you can buy ERJ-S06F7322V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-S06F7322V.
| CDR33BP102BJZMAT | 1000pF 100V Ceramic Capacitor BP 1210 (3225 Metric) 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) | CDR33BP102BJZMAT.pdf | |
| MART100KP51AE3 | TVS DIODE 51VWM 101VC CASE5A | MART100KP51AE3.pdf | |
| DL110238-481 | Contact Gold 18-20 AWG Crimp | DL110238-481.pdf | |
| DSC1122NE1-133.3330T | 133.333MHz LVPECL MEMS (Silicon) Oscillator Surface Mount 2.25 V ~ 3.6 V 58mA Enable/Disable | DSC1122NE1-133.3330T.pdf | |
| SIT8008ACF3-25E | 1MHz ~ 110MHz HCMOS, LVCMOS MEMS (Silicon) Programmable Oscillator Surface Mount 2.5V 4.5mA Enable/Disable | SIT8008ACF3-25E.pdf | |
| SI4833ADY-T1-GE3 | MOSFET P-CH 30V 4.6A 8-SOIC | SI4833ADY-T1-GE3.pdf | |
| DM355SCZCE270 | IC DGTL MEDIA PROCESSOR 337NFBGA | DM355SCZCE270.pdf | |
| SCAN182373ASSC | D-Type Transparent Latch 2 Channel 9:9 IC Tri-State 56-SSOP | SCAN182373ASSC.pdf | |
| ERJ-P14F5621U | RES SMD 5.62K OHM 1% 1/2W 1210 | ERJ-P14F5621U.pdf | |
| ERA-2APB1332X | RES SMD 13.3KOHM 0.1% 1/16W 0402 | ERA-2APB1332X.pdf | |
| 10-470731-19P | Circular Connector | 10-470731-19P.pdf | |
| 0901481111 | 11 Position Receptacle Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole, Right Angle Tin | 0901481111.pdf | |
| 801-83-047-20-442101 | 47 Position Socket Connector 0.200" (5.08mm) Through Hole, Right Angle Gold | 801-83-047-20-442101.pdf | |
| CRCW251239K0FKTG | RES SMD 39K OHM 1% 1W 2512 | CRCW251239K0FKTG.pdf |