| Manufacturer Part Number: | ERJ-S06F6983V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 698K OHM 1% 1/8W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-S06F6983V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-S06F6983V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Product Training Modules | Automotive Resistor Products | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 698k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.125W, 1/8W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-S06F6983V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-S06F6983V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-S06F6983V is new and unused, you can buy ERJ-S06F6983V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-S06F6983V.
| APXG250ARA680MH70G | 68µF 25V Aluminum - Polymer Capacitors Radial, Can - SMD 28 mOhm 15000 Hrs @ 105°C | APXG250ARA680MH70G.pdf | |
| VJ0805D2R4DLPAP | 2.4pF 250V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | VJ0805D2R4DLPAP.pdf | |
| F339MX246831KII2B0 | 0.68µF Film Capacitor 310V 630V Polypropylene (PP), Metallized Radial 1.024" L x 0.335" W (26.00mm x 8.50mm) | F339MX246831KII2B0.pdf | |
| VLP270SLNF | POLYSWITCH PTC RESET 2.7A STRAP | VLP270SLNF.pdf | |
| 501NAJ-ADAF | 32kHz ~ 100MHz LVCMOS CMEMS® Programmable Oscillator Surface Mount 1.7 V ~ 3.6 V 8.9mA Enable/Disable | 501NAJ-ADAF.pdf | |
| KSZ8041NL-AM-TR | 1/1 Transceiver Full MII, RMII 32-MLF® (5x5) | KSZ8041NL-AM-TR.pdf | |
| XLMDK11W | Red 630nm LED Indication - Discrete 1.95V Radial | XLMDK11W.pdf | |
| VI-J6D-EZ | CONVERTER MOD DC/DC 85V 25W | VI-J6D-EZ.pdf | |
| DPS050240-P7N | 5V 12W AC/DC External Wall Mount Adapter Fixed Blade Input | DPS050240-P7N.pdf | |
| KPT02E14-19SX | 19 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Cup Gold | KPT02E14-19SX.pdf | |
| TST04RD01Y | 4 Positions Receptacle Connector 0.200" (5.08mm) Through Hole Gold | TST04RD01Y.pdf | |
| 68046-241LF | 82 Position Receptacle Connector 0.100" (2.54mm) Surface Mount Gold or Gold, GXT™ | 68046-241LF.pdf | |
| 267B86-2 | TERM BLOCK COVER | 267B86-2.pdf | |
| RCS060362R0JNEA | RES SMD 62 OHM 5% 1/4W 0603 | RCS060362R0JNEA.pdf | |
| CMF60178R00FKRE70 | RES 178 OHM 1W 1% AXIAL | CMF60178R00FKRE70.pdf |