| Manufacturer Part Number: | ERJ-S06F6800V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 680 OHM 1% 1/8W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-S06F6800V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-S06F6800V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Product Training Modules | Automotive Resistor Products | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 680 | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.125W, 1/8W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-S06F6800V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-S06F6800V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-S06F6800V is new and unused, you can buy ERJ-S06F6800V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-S06F6800V.
| ECW-H20472JV | 4700pF Film Capacitor 2000V (2kV) Polypropylene (PP), Metallized Radial 0.906" L x 0.276" W (23.00mm x 7.00mm) | ECW-H20472JV.pdf | |
| 15288 | POWER DISC. BLOCK | 15288.pdf | |
| 2801-1-00-50-00-00-07-0 | Terminal Turret Connector Single End 0.360" (9.14mm) Tin-Lead | 2801-1-00-50-00-00-07-0.pdf | |
| A170PB | Diode Standard 1200V (1.2kV) 100A Chassis, Stud Mount DO-205AA (DO-8) | A170PB.pdf | |
| MMBZ5236B-HE3-18 | Zener Diode 7.5V 225mW ±5% Surface Mount SOT-23-3 | MMBZ5236B-HE3-18.pdf | |
| BZW03D75-TR | Zener Diode 75V 1.85W ±10% Through Hole SOD-64 | BZW03D75-TR.pdf | |
| R1S12-1509/P-R | CONV DC/DC 1W 15VIN 09VOUT | R1S12-1509/P-R.pdf | |
| VE-J5J-CZ-F1 | CONVERTER MOD DC/DC 36V 25W | VE-J5J-CZ-F1.pdf | |
| N/MS3101B20-15S | 7 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Cup Silver | N/MS3101B20-15S.pdf | |
| 5034801440 | 14 Position FFC, FPC Connector Contacts, Top and Bottom 0.020" (0.50mm) Surface Mount, Right Angle | 5034801440.pdf | |
| 350-80-137-00-019101 | 37 Positions Header, Unshrouded Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole Tin | 350-80-137-00-019101.pdf | |
| 0300701622 | 16 Positions Header, Shrouded Connector 0.165" (4.20mm) Through Hole, Right Angle Gold | 0300701622.pdf | |
| RG3216P-53R6-B-T1 | RES SMD 53.6 OHM 0.1% 1/4W 1206 | RG3216P-53R6-B-T1.pdf | |
| RLR07C6191FPR36 | RES 6.19K OHM 1% 1/4W AXIAL | RLR07C6191FPR36.pdf |