| Manufacturer Part Number: | ERJ-S06F6492V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 64.9K OHM 1% 1/8W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-S06F6492V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-S06F6492V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Product Training Modules | Automotive Resistor Products | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 64.9k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.125W, 1/8W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-S06F6492V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-S06F6492V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-S06F6492V is new and unused, you can buy ERJ-S06F6492V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-S06F6492V.
| RCER71H681K0A2H03B | 680pF 50V Ceramic Capacitor X7R Radial 0.142" L x 0.098" W (3.60mm x 2.50mm) | RCER71H681K0A2H03B.pdf | |
| 08052U430GAT2A | 43pF 200V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm) | 08052U430GAT2A.pdf | |
| CDR32BP220BJZMAT | 22pF 100V Ceramic Capacitor BP 1206 (3216 Metric) 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | CDR32BP220BJZMAT.pdf | |
| 09222266824 | DIN-SIGNAL 2B026FS-2,9C1-2 | 09222266824.pdf | |
| MCP4706A3T-E/MAY | 8 Bit Digital to Analog Converter 1 6-DFN (2x2) | MCP4706A3T-E/MAY.pdf | |
| CD4021BQDRQ1 | IC SHIFT REGISTER 8STAGE 16SOIC | CD4021BQDRQ1.pdf | |
| G6B-4BND-DC24 | General Purpose with Socket Relay 4PST (4 Form A) 24VDC Coil DIN Rail | G6B-4BND-DC24.pdf | |
| CRCW04022M00FKED | RES SMD 2M OHM 1% 1/16W 0402 | CRCW04022M00FKED.pdf | |
| CTV06RW-25-4SA | 56 Position Circular Connector Plug, Female Sockets Crimp Gold | CTV06RW-25-4SA.pdf | |
| 68016-412HLF | 12 Positions Header, Unshrouded Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole, Right Angle Tin | 68016-412HLF.pdf | |
| CMF55330K00GLRE | RES 330K OHM 1/2W 2% AXIAL | CMF55330K00GLRE.pdf | |
| RN60C1873BRSL | RES 187K OHM 1/4W .1% AXIAL | RN60C1873BRSL.pdf |