| Manufacturer Part Number: | ERJ-S06F6340V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 634 OHM 1% 1/8W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-S06F6340V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-S06F6340V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Product Training Modules | Automotive Resistor Products | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 634 | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.125W, 1/8W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-S06F6340V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-S06F6340V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-S06F6340V is new and unused, you can buy ERJ-S06F6340V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-S06F6340V.
| FXO-HC738-17.734475 | 17.734475MHz HCMOS XO (Standard) Oscillator Surface Mount 3.3V 32mA Enable/Disable | FXO-HC738-17.734475.pdf | |
| 502GAD-ADAG | 32kHz ~ 100MHz LVCMOS CMEMS® Programmable Oscillator Surface Mount 1.7 V ~ 3.6 V 6.5mA Enable/Disable | 502GAD-ADAG.pdf | |
| SI9934BDY-T1-GE3 | MOSFET 2P-CH 12V 4.8A 8SOIC | SI9934BDY-T1-GE3.pdf | |
| MAX1304ECM+ | 12 Bit Analog to Digital Converter 8 Input 1 SAR 48-LQFP/48-TQFP (7x7) | MAX1304ECM+.pdf | |
| S6E2C49H0AGV20000 | ARM® Cortex®-M4F FM4 S6E2C4 Microcontroller IC 32-Bit 200MHz 1.5MB (1.5M x 8) FLASH 144-LQFP (20x20) | S6E2C49H0AGV20000.pdf | |
| SY100EL31ZI-TR | IC D-TYPE POS TRG SNGL 8SOIC | SY100EL31ZI-TR.pdf | |
| MP2009EE-4.0-LF-Z | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 4V 120mA SC-70-5 | MP2009EE-4.0-LF-Z.pdf | |
| 333-2SURC/S530-A4 | Red 624nm LED Indication - Discrete 2V Radial | 333-2SURC/S530-A4.pdf | |
| MS3451W28-12A | 26 Position Circular Connector Receptacle for Male Contacts Free Hanging (In-Line) | MS3451W28-12A.pdf | |
| 351-10-105-00-003101 | 5 Positions Header, Unshrouded Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole Gold | 351-10-105-00-003101.pdf | |
| PPTC321LFBN | 32 Position Header Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole Tin | PPTC321LFBN.pdf | |
| RT1206CRB07162KL | RES SMD 162K OHM 0.25% 1/4W 1206 | RT1206CRB07162KL.pdf | |
| CMF55290R00FKEB | RES 290 OHM 1/2W 1% AXIAL | CMF55290R00FKEB.pdf |