| Manufacturer Part Number: | ERJ-S06F61R9V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 61.9 OHM 1% 1/8W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-S06F61R9V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-S06F61R9V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Product Training Modules | Automotive Resistor Products | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 61.9 | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.125W, 1/8W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-S06F61R9V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-S06F61R9V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-S06F61R9V is new and unused, you can buy ERJ-S06F61R9V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-S06F61R9V.
| EKYB250ELL331MHB5D | 330µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 7000 Hrs @ 105°C | EKYB250ELL331MHB5D.pdf | |
| C1608JB1H224K080AB | 0.22µF 50V Ceramic Capacitor JB 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | C1608JB1H224K080AB.pdf | |
| BFC238566561 | 560pF Film Capacitor 700V 2000V (2kV) Polypropylene (PP), Metallized Radial 0.492" L x 0.158" W (12.50mm x 4.00mm) | BFC238566561.pdf | |
| MKP1839315251 | 0.015µF Film Capacitor 160V 250V Polypropylene (PP), Metallized Axial 0.197" Dia x 0.433" L (5.00mm x 11.00mm) | MKP1839315251.pdf | |
| BFC237544163 | 0.016µF Film Capacitor 600V 2000V (2kV) Polypropylene (PP), Metallized Radial 1.181" L x 0.433" W (30.00mm x 11.00mm) | BFC237544163.pdf | |
| 1N5353CE3/TR12 | Zener Diode 16V 5W ±2% Through Hole T-18 | 1N5353CE3/TR12.pdf | |
| 742792095 | 2.7 kOhm Impedance Ferrite Bead 0805 (2012 Metric) Surface Mount Signal Line 200mA 1 Lines 600 mOhm Max DCR -55°C ~ 125°C | 742792095.pdf | |
| B82144F2334J | 330µH Unshielded Wirewound Inductor 700mA 1.53 Ohm Max Axial | B82144F2334J.pdf | |
| HKQ04023N7C-T | 3.7nH Unshielded Multilayer Inductor 240mA 350 mOhm Max 01005 (0402 Metric) | HKQ04023N7C-T.pdf | |
| 2512-822H | 8.2µH Unshielded Inductor 557mA 1.3 Ohm Max 2-SMD | 2512-822H.pdf | |
| S29GL01GP13FAIV10 | IC 1GB FLASH MEMORY | S29GL01GP13FAIV10.pdf | |
| PBB150 | Solid State Relay DPST (2 Form B) 8-DIP (0.300", 7.62mm) | PBB150.pdf | |
| FGA.1B.302.CLAD42 | 2 Position Circular Connector Plug, Male Pins Solder Cup Gold | FGA.1B.302.CLAD42.pdf | |
| AT0805CRD0717R4L | RES SMD 17.4 OHM 0.25% 1/8W 0805 | AT0805CRD0717R4L.pdf |