| Manufacturer Part Number: | ERJ-S06F5230V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 523 OHM 1% 1/8W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-S06F5230V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-S06F5230V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Product Training Modules | Automotive Resistor Products | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 523 | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.125W, 1/8W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-S06F5230V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-S06F5230V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-S06F5230V is new and unused, you can buy ERJ-S06F5230V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-S06F5230V.
| MR051A102KAA | 1000pF 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial 0.190" L x 0.090" W (4.83mm x 2.28mm) | MR051A102KAA.pdf | |
| FMBC-0962-6610 | FMBC INPUT FILTER 66A SPEZ | FMBC-0962-6610.pdf | |
| 0805R-2N8J | 2.8nH Unshielded Wirewound Inductor 800mA 60 mOhm Max 2-SMD | 0805R-2N8J.pdf | |
| VE-B52-EY-S | CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W | VE-B52-EY-S.pdf | |
| VI-B6D-CW-F1 | CONVERTER MOD DC/DC 85V 100W | VI-B6D-CW-F1.pdf | |
| VE-BT3-CV-F1 | CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W | VE-BT3-CV-F1.pdf | |
| CTVPS00RF-17-99JD | 23 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Crimp Gold | CTVPS00RF-17-99JD.pdf | |
| DBMAMT25P | 25 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector, Panel Mount Crimp | DBMAMT25P.pdf | |
| RG1005N-3571-W-T1 | RES SMD 3.57K OHM 1/16W 0402 | RG1005N-3571-W-T1.pdf | |
| Y16361K50000B9W | RES SMD 1.5K OHM 0.1% 1/10W 0603 | Y16361K50000B9W.pdf | |
| CMF6049R900FEEB | RES 49.9 OHM 1W 1% AXIAL | CMF6049R900FEEB.pdf | |
| H8365RDCA | RES 365 OHM 1/4W 0.5% AXIAL | H8365RDCA.pdf |