| Manufacturer Part Number: | ERJ-S06F5113V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 511K OHM 1% 1/8W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-S06F5113V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-S06F5113V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Product Training Modules | Automotive Resistor Products | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 511k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.125W, 1/8W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-S06F5113V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-S06F5113V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-S06F5113V is new and unused, you can buy ERJ-S06F5113V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-S06F5113V.
| 06033D473KAT2A | 0.047µF 25V Ceramic Capacitor X5R 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm) | 06033D473KAT2A.pdf | |
| V275PA40A | VARISTOR 430V 6.5KA BASE MOUNT | V275PA40A.pdf | |
| GCC26DRTF | CONN EDGECARD 52POS DIP .100 SLD | GCC26DRTF.pdf | |
| SMMBD914LT3G | DIODE GEN PURP 100V 200MA SOT23 | SMMBD914LT3G.pdf | |
| 74CBTLVD3384BQ,118 | Bus Switch 5 x 1:1 24-DHVQFN (5.5x3.5) | 74CBTLVD3384BQ,118.pdf | |
| TPS53915RVET | Buck Switching Regulator IC Positive Adjustable 0.6V 1 Output 12A 28-VFQFN Exposed Pad | TPS53915RVET.pdf | |
| VI-2WP-EV-F3 | CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 150W | VI-2WP-EV-F3.pdf | |
| VI-2WF-MX-S | CONVERTER MOD DC/DC 72V 75W | VI-2WF-MX-S.pdf | |
| TPS54625EVM-608 | TPS54625 D-CAP2™ DC/DC, Step Down 1, Non-Isolated Outputs Evaluation Board | TPS54625EVM-608.pdf | |
| PT06E-10-6PW | 6 Position Circular Connector Plug, Male Pins Solder Cup Gold | PT06E-10-6PW.pdf | |
| 2029172-6 | 6P VRT HDR VAL-U-LOK V2 W/ODH | 2029172-6.pdf | |
| 1763170000 | Terminal Block Connector 5 Position Disconnect, Isolated Beige 12-26 AWG | 1763170000.pdf | |
| RLR07C1651FRRSL | RES 1.65K OHM 1% 1/4W AXIAL | RLR07C1651FRRSL.pdf |