| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3D4303V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 430K OHM 0.5% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3D4303V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3D4303V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 430k | |
| Tolerance | ±0.5% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3D4303V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3D4303V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3D4303V is new and unused, you can buy ERJ-PA3D4303V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3D4303V.
| 6.3ML470MEFC8X7.5 | 470µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | 6.3ML470MEFC8X7.5.pdf | |
| FK20C0G1H333J | 0.033µF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial 0.217" L x 0.157" W (5.50mm x 4.00mm) | FK20C0G1H333J.pdf | |
| ECL055-80E | CL-14 5.5KV 80E | ECL055-80E.pdf | |
| FJZ733YTF | TRANS PNP 50V 0.15A SOT623F | FJZ733YTF.pdf | |
| W9751G6KB-18 TR | 512M DDR2-1066 X16 | W9751G6KB-18 TR.pdf | |
| PT6474A | REG 1.8V 14A 3.3VIN ADJ HORZ | PT6474A.pdf | |
| RER65FR121RC02 | RES CHAS MNT 0.121 OHM 1% 10W | RER65FR121RC02.pdf | |
| RSC40DRYN-S13 | CONN EDGECARD 80POS .100 EXTEND | RSC40DRYN-S13.pdf | |
| PT06E-14-12SW | 12 Position Circular Connector Plug, Female Sockets Solder Cup Gold | PT06E-14-12SW.pdf | |
| KJB6T19J35PB | 66 Position Circular Connector Plug, Male Pins Crimp Gold | KJB6T19J35PB.pdf | |
| RN73C1J8K06BTG | RES SMD 8.06KOHM 0.1% 1/16W 0603 | RN73C1J8K06BTG.pdf | |
| RG1608V-2550-C-T5 | RES SMD 255 OHM 0.25% 1/10W 0603 | RG1608V-2550-C-T5.pdf |