| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3D39R2V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 39.2 OHM 0.5% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3D39R2V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3D39R2V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 39.2 | |
| Tolerance | ±0.5% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3D39R2V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3D39R2V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3D39R2V is new and unused, you can buy ERJ-PA3D39R2V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3D39R2V.
| SMAJ28-E3/5A | TVS DIODE 28VWM 50VC SMA | SMAJ28-E3/5A.pdf | |
| 7M25000169 | 25MHz ±30ppm Crystal 20pF -20°C ~ 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) | 7M25000169.pdf | |
| 9ZX21201AKLF | IC Z-BUFFER 12OUT DIFF 64MLF | 9ZX21201AKLF.pdf | |
| AT87LV51-16JC | 8051 87LV Microcontroller IC 8-Bit 16MHz 4KB (4K x 8) OTP Quick FLASH 44-PLCC (16.59x16.59) | AT87LV51-16JC.pdf | |
| S-80146BNMC-JG7T2G | Supervisor Open Drain or Open Collector 1 Channel SOT-23-5 | S-80146BNMC-JG7T2G.pdf | |
| X40031V14I-C | Supervisor Open Drain or Open Collector 3 Channel 14-TSSOP | X40031V14I-C.pdf | |
| TPS7A4533DCQT | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 3.3V 1.5A SOT-223-6 | TPS7A4533DCQT.pdf | |
| VI-22N-MY-F2 | CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W | VI-22N-MY-F2.pdf | |
| SP1602S01RB-PCB/NOPB | 10-MSOP Package WEBENCH® Buildit Board Series Interface, Sensor to ADC Interface, Differential Sensor Evaluation Board | SP1602S01RB-PCB/NOPB.pdf | |
| 2M804-003-01ZNU6-7P | M804 7C 7#23 PIN RECP OM | 2M804-003-01ZNU6-7P.pdf | |
| AJ-107BR | 7 CONDUCTOR WATERPROOF JACK SR | AJ-107BR.pdf | |
| D38999/24FC8HA | 8 Position Circular Connector Receptacle, Male Pins Crimp Gold | D38999/24FC8HA.pdf | |
| TS03515D00J0G | 3 Position Terminal Block Plug, Female Sockets 0.200" (5.08mm) 270° Free Hanging (In-Line) | TS03515D00J0G.pdf |