| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3D39R0V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 39 OHM 0.5% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3D39R0V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3D39R0V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 39 | |
| Tolerance | ±0.5% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3D39R0V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3D39R0V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3D39R0V is new and unused, you can buy ERJ-PA3D39R0V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3D39R0V.
| VJ0805D100FLXAJ | 10pF 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | VJ0805D100FLXAJ.pdf | |
| IUGN6-35787-20 | CIR BRKR MAG-HYDR LEVER | IUGN6-35787-20.pdf | |
| 1N5264A (DO-35) | Zener Diode 60V 500mW ±10% Through Hole DO-35 | 1N5264A (DO-35).pdf | |
| MTMF82310BBF | MOSFET N-CH 30V 18A S08 | MTMF82310BBF.pdf | |
| PE-1008CD121GTT | 120nH Unshielded Wirewound Inductor 650mA 630 mOhm Max 1008 (2520 Metric) | PE-1008CD121GTT.pdf | |
| TLC25M2ACD | General Purpose Amplifier 2 Circuit 8-SOIC | TLC25M2ACD.pdf | |
| CENB1020A2403Q01 | 24V 20W AC/DC External Desktop (Class II) Adapter Cord (Sold Separately) Input | CENB1020A2403Q01.pdf | |
| EE2-5NUX-L | General Purpose Relay DPDT (2 Form C) Surface Mount | EE2-5NUX-L.pdf | |
| MS3476W22-55SZ-LC | 55 Position Circular Connector Plug for Female Contacts Free Hanging (In-Line) | MS3476W22-55SZ-LC.pdf | |
| SFM210-LPPE-S15-SC-BK | 15 Position Header Connector 0.039" (1.00mm) Surface Mount Gold | SFM210-LPPE-S15-SC-BK.pdf | |
| SFR2500003001JR500 | RES 3K OHM 0.4W 5% AXIAL | SFR2500003001JR500.pdf | |
| RNF12DTC130R | RES 130 OHM 1/2W .5% AXIAL | RNF12DTC130R.pdf | |
| RNC50H1181FMRE6 | RES 1.18K OHM 1/10W 1% AXIAL | RNC50H1181FMRE6.pdf |