| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3D3920V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 392 OHM 0.5% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3D3920V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3D3920V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 392 | |
| Tolerance | ±0.5% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3D3920V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3D3920V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3D3920V is new and unused, you can buy ERJ-PA3D3920V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3D3920V.
| 53D102F040GE6 | 1000µF 40V Aluminum Capacitors Axial, Can 1000 Hrs @ 85°C | 53D102F040GE6.pdf | |
| B32621A4223K289 | 0.022µF Film Capacitor 200V 400V Polypropylene (PP), Metallized - Stacked Radial 0.512" L x 0.197" W (13.00mm x 5.00mm) | B32621A4223K289.pdf | |
| MAX16909RAUE+CFZ | Buck Switching Regulator IC Positive Adjustable (Fixed) 1V (5V) 1 Output 3A 16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) Exposed Pad | MAX16909RAUE+CFZ.pdf | |
| PS2503L-2-A | Optoisolator Transistor Output 5000Vrms 2 Channel 8-SMD | PS2503L-2-A.pdf | |
| AC0201FR-071R54L | RES SMD 1.54 OHM 1% 1/20W 0201 | AC0201FR-071R54L.pdf | |
| SR0805KR-073R3L | RES SMD 3.3 OHM 10% 1/8W 0805 | SR0805KR-073R3L.pdf | |
| ASM28DRAN | CONN EDGECARD 56POS .156 R/A | ASM28DRAN.pdf | |
| CA06COME14S-6PB01 | 6 Position Circular Connector Plug, Male Pins Crimp Silver | CA06COME14S-6PB01.pdf | |
| 854-80-054-10-001101 | 54 Positions Header, Unshrouded Connector 0.050" (1.27mm) Through Hole Tin | 854-80-054-10-001101.pdf | |
| PPPN072GFNS | 14 Position Header Connector 0.079" (2.00mm) Surface Mount Gold | PPPN072GFNS.pdf | |
| 0382100219 | 19 Circuit 0.563" (14.30mm) Barrier Block Connector, Screws | 0382100219.pdf | |
| 1774843001 | 10 Position Terminal Block Header, Male Pins, Shrouded (2 Side) 0.200" (5.08mm) 90°, Right Angle Through Hole | 1774843001.pdf |