| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3D3483V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 348K OHM 0.5% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3D3483V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3D3483V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 348k | |
| Tolerance | ±0.5% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3D3483V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3D3483V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3D3483V is new and unused, you can buy ERJ-PA3D3483V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3D3483V.
| PD0100WJ80138BJ1 | 800pF 14000V (14kV) Ceramic Capacitor R85 Disk, Metal Fitting - Threaded 3.937" Dia (100.00mm) | PD0100WJ80138BJ1.pdf | |
| 6643046-1 | CONN,SKT,MINI DRAWER | 6643046-1.pdf | |
| NB3H83905CMNG | Clock Fanout Buffer (Distribution) IC 100MHz 20-VFQFN Exposed Pad | NB3H83905CMNG.pdf | |
| LTC3822EDD#PBF | Buck Regulator Positive Output Step-Down DC-DC Controller IC 10-DFN (3x3) | LTC3822EDD#PBF.pdf | |
| LP3964ESX-1.8 | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 1.8V 800mA DDPAK/TO-263-5 | LP3964ESX-1.8.pdf | |
| PS2811-1-M-A | Optoisolator Transistor Output 2500Vrms 1 Channel 4-SSOP | PS2811-1-M-A.pdf | |
| VI-244-MU-S | CONVERTER MOD DC/DC 48V 200W | VI-244-MU-S.pdf | |
| RER60FR634RCSL | RES CHAS MNT 0.634 OHM 1% 5W | RER60FR634RCSL.pdf | |
| 812-22-024-30-000101 | 24 Position Spring Piston Connector Surface Mount | 812-22-024-30-000101.pdf | |
| M55342K03B10B0CT5 | RES SMD 10K OHM 0.1% 1/5W 1005 | M55342K03B10B0CT5.pdf | |
| CRCW0603113RFKEAHP | RES SMD 113 OHM 1% 1/4W 0603 | CRCW0603113RFKEAHP.pdf | |
| CMF601K4300FHR6 | RES 1.43K OHM 1W 1% AXIAL | CMF601K4300FHR6.pdf |