| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3D3482V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 34.8K OHM 0.5% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3D3482V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3D3482V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 34.8k | |
| Tolerance | ±0.5% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3D3482V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3D3482V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3D3482V is new and unused, you can buy ERJ-PA3D3482V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3D3482V.
| 16TWL10KEFC6.3X11 | 10µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | 16TWL10KEFC6.3X11.pdf | |
| MAL209668122E3 | 1200µF 385V Aluminum Capacitors Radial, Can - 4 Lead 162 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 85°C | MAL209668122E3.pdf | |
| MLP332M080EB1A | 3300µF 80V Aluminum Capacitors FlatPack, Tabbed 44 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | MLP332M080EB1A.pdf | |
| 8N3Q001KG-0001CDI | Clock Oscillator IC 125MHz, 100MHz, 122.88MHz, 156.25MHz 10-CLCC | 8N3Q001KG-0001CDI.pdf | |
| AD7490BRU | 12 Bit Analog to Digital Converter 16 Input 1 SAR 28-TSSOP | AD7490BRU.pdf | |
| LTC1450IG#TRPBF | 12 Bit Digital to Analog Converter 1 24-SSOP | LTC1450IG#TRPBF.pdf | |
| S-8261ACUMD-G4UT2U | Battery Battery Protection IC Lithium-Ion/Polymer SOT-23-6 | S-8261ACUMD-G4UT2U.pdf | |
| VE-231-EX-B1 | CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W | VE-231-EX-B1.pdf | |
| ERJ-S03F1150V | RES SMD 115 OHM 1% 1/10W 0603 | ERJ-S03F1150V.pdf | |
| D38999/26JD19PD | 19 Position Circular Connector Plug, Male Pins Crimp Gold | D38999/26JD19PD.pdf | |
| GTC00-32-17S | GT 4C 4#4 SKT RECP WALL | GTC00-32-17S.pdf | |
| 69193-572 | 72 Positions Header, Unshrouded Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole, Right Angle Gold or Gold, GXT™ | 69193-572.pdf | |
| 14-8450-310C | CONN IC DIP SOCKET 14POS GOLD | 14-8450-310C.pdf | |
| AT0603CRD07150RL | RES SMD 150 OHM 0.25% 1/10W 0603 | AT0603CRD07150RL.pdf |