| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3D3480V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 348 OHM 0.5% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3D3480V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3D3480V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 348 | |
| Tolerance | ±0.5% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3D3480V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3D3480V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3D3480V is new and unused, you can buy ERJ-PA3D3480V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3D3480V.
| CDR31BP100BKZMAT | 10pF 100V Ceramic Capacitor BP 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | CDR31BP100BKZMAT.pdf | |
| CDLL4485 | Zener Diode 68V 1.5W ±5% Surface Mount DO-213AB | CDLL4485.pdf | |
| DS92UT16TUF/NOPB | Interface 196-BGA (15x15) | DS92UT16TUF/NOPB.pdf | |
| TDA18253HN/C1,518 | IC DGTL CABLE SIL TUNER 48HVQFN | TDA18253HN/C1,518.pdf | |
| S-812C36AY-B2-U | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 3.6V 50mA TO-92-3 | S-812C36AY-B2-U.pdf | |
| FTLX3912M359 | Fiber Optic Transceiver Module Fibre Channel Links 11.3Gbps 1530nm 3.3V, 5V Pluggable, XFP | FTLX3912M359.pdf | |
| SPMWHT541MD5WAQMS3 | LED Lighting LM561B White, Cool 5700K 2.9V 65mA 4-SMD, Flat Lead Exposed Pad | SPMWHT541MD5WAQMS3.pdf | |
| R0.25D12-1505/HP | CONV DC/DC 0.25W 15VIN +/-5VOUT | R0.25D12-1505/HP.pdf | |
| VE-JNY-EZ | CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 16.5W | VE-JNY-EZ.pdf | |
| SA3147 | CONN PIN POLARIZING SLD 1=10PC | SA3147.pdf | |
| OSTVE243050 | 24 Position Terminal Block Header, Male Pins, Shrouded (2 Side) 0.150" (3.81mm) Vertical Through Hole | OSTVE243050.pdf | |
| 1748600 | 8 Position Terminal Block Plug, Male Pins 0.400" (10.16mm) 180° Free Hanging (In-Line) | 1748600.pdf |