| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3D3093V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 309K OHM 0.5% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3D3093V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3D3093V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 309k | |
| Tolerance | ±0.5% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3D3093V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3D3093V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3D3093V is new and unused, you can buy ERJ-PA3D3093V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3D3093V.
| 6AX104K2 | 0.10µF 2000V (2kV) Ceramic Capacitor X7R Nonstandard Chip 0.670" L x 0.650" W (17.00mm x 16.60mm) | 6AX104K2.pdf | |
| C4GADUC5100AA1J | 10µF Film Capacitor 160V 250V Polypropylene (PP), Metallized Axial 0.787" Dia x 1.732" L (20.00mm x 44.00mm) | C4GADUC5100AA1J.pdf | |
| BTB12-800BW3G | TRIAC 800V 12A TO220AB | BTB12-800BW3G.pdf | |
| VE-J4W-IZ-F1 | CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 25W | VE-J4W-IZ-F1.pdf | |
| MQPI-18-CB1 | MQPI-18 Picor® QuietPower® Series Filters, Active - Band Pass Evaluation Board | MQPI-18-CB1.pdf | |
| NCN8024RDWGEVB | NCN8024R - Interface, Smart Card Evaluation Board | NCN8024RDWGEVB.pdf | |
| LVD75B100 | Solid State Relay SPST-NO (1 Form A) Hockey Puck | LVD75B100.pdf | |
| 9-146285-0-06 | 6 Positions Header, Unshrouded, Breakaway Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole Gold | 9-146285-0-06.pdf | |
| 0901471132 | 32 Position Receptacle Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole Tin | 0901471132.pdf | |
| RG2012N-331-B-T1 | RES SMD 330 OHM 0.1% 1/8W 0805 | RG2012N-331-B-T1.pdf | |
| CMF551K8900BHRE | RES 1.89K OHM 1/2W 0.1% AXIAL | CMF551K8900BHRE.pdf |