| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3D26R7V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 26.7 OHM 0.5% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3D26R7V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3D26R7V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 26.7 | |
| Tolerance | ±0.5% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3D26R7V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3D26R7V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3D26R7V is new and unused, you can buy ERJ-PA3D26R7V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3D26R7V.
| MSMLJ15CAE3 | TVS DIODE 15VWM 24.4VC DO214AB | MSMLJ15CAE3.pdf | |
| EYM40DTBH-S189 | CONN EDGECARD 80POS R/A .156 SLD | EYM40DTBH-S189.pdf | |
| BZT52C9V1-G3-08 | Zener Diode 9.1V 410mW ±5% Surface Mount SOD-123 | BZT52C9V1-G3-08.pdf | |
| MX6SWT-A1-0000-0009B9 | LED Lighting XLamp® MX-6S White 20V 60mA 120° 2-SMD, Gull Wing Tabs | MX6SWT-A1-0000-0009B9.pdf | |
| VE-2WJ-EW-S | CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W | VE-2WJ-EW-S.pdf | |
| VE-J3T-IY | CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W | VE-J3T-IY.pdf | |
| AMC65DRMH | CONN EDGECARD 130POS .100" | AMC65DRMH.pdf | |
| TVP00RW-17-73P | 73 Position Circular Connector Receptacle, Male Pins Crimp Gold | TVP00RW-17-73P.pdf | |
| TV06RL-25-61PC | 61 Position Circular Connector Plug, Male Pins Crimp Gold | TV06RL-25-61PC.pdf | |
| 10-194536-5P | 4 Position Circular Connector Receptacle, Male Pins Solder Cup Silver | 10-194536-5P.pdf | |
| TVPS00RF-11-35HE-LC | TV 13C 13#22D PIN RECP | TVPS00RF-11-35HE-LC.pdf | |
| 0526100833 | 8 Position FPC Connector Contacts, Vertical, 1 Sided 0.039" (1.00mm) Surface Mount | 0526100833.pdf | |
| RG2012N-222-W-T5 | RES SMD 2.2K OHM 0.05% 1/8W 0805 | RG2012N-222-W-T5.pdf | |
| CRCW0201536KFNED | RES SMD 536K OHM 1% 1/20W 0201 | CRCW0201536KFNED.pdf | |
| CRCW0603806RFKEAHP | RES SMD 806 OHM 1% 1/4W 0603 | CRCW0603806RFKEAHP.pdf |