| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3D2552V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 25.5K OHM 0.5% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3D2552V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3D2552V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 25.5k | |
| Tolerance | ±0.5% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3D2552V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3D2552V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3D2552V is new and unused, you can buy ERJ-PA3D2552V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3D2552V.
| LD031A180JAB2A | 18pF 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm) | LD031A180JAB2A.pdf | |
| MC12FA111G-TF | 110pF Mica Capacitor 100V 1210 (3225 Metric) 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) | MC12FA111G-TF.pdf | |
| T95S155M020EZAL | 1.5µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 20V 1507 (3718 Metric) 3.5 Ohm 0.143" L x 0.072" W (3.63mm x 1.83mm) | T95S155M020EZAL.pdf | |
| SIT9001AC-44-33E2-50.00000Y | OSC XO 3.3V 50MHZ OE 0.50% | SIT9001AC-44-33E2-50.00000Y.pdf | |
| CY7C131-15JXC | IC SRAM 8KBIT 15NS 52PLCC | CY7C131-15JXC.pdf | |
| CY7C1568KV18-500BZC | IC SRAM 72MBIT 500MHZ 165FBGA | CY7C1568KV18-500BZC.pdf | |
| ERJ-L08UF80MV | RES SMD 0.08 OHM 1% 1/3W 1206 | ERJ-L08UF80MV.pdf | |
| AMM15DTKN-S328 | CONN EDGECARD 30POS .156" | AMM15DTKN-S328.pdf | |
| PAG.M0.9GL.AC65AZ | 9 Position Circular Connector Plug, Male Pins Solder Cup Gold | PAG.M0.9GL.AC65AZ.pdf | |
| FX2B-60SA-1.27R(02) | CONN RECEPT 60POS 1.27MM | FX2B-60SA-1.27R(02).pdf | |
| Y11211K96000T0R | RES SMD 1.96K OHM 1/4W 2512 | Y11211K96000T0R.pdf | |
| Y162512K0000Q24W | RES SMD 12K OHM 0.02% 0.3W 1206 | Y162512K0000Q24W.pdf | |
| EXB-2HV912JV | RES ARRAY 8 RES 9.1K OHM 1506 | EXB-2HV912JV.pdf | |
| CMF55150R00FEEB | RES 150 OHM 1/2W 1% AXIAL | CMF55150R00FEEB.pdf |