| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3D24R3V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 24.3 OHM 0.5% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3D24R3V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3D24R3V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 24.3 | |
| Tolerance | ±0.5% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3D24R3V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3D24R3V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3D24R3V is new and unused, you can buy ERJ-PA3D24R3V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3D24R3V.
| HTC0603-1E-R10-T35-L5 | 0.10pF Thin Film Capacitor 25V 0201 (0603 Metric) 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) | HTC0603-1E-R10-T35-L5.pdf | |
| 591DB-CDG | 215MHz ~ 524.999MHz CML XO (Standard) Programmable Oscillator Surface Mount 3.3V 110mA Enable/Disable | 591DB-CDG.pdf | |
| FBMJ2125HS420-T | 42 Ohm Impedance Ferrite Bead 0805 (2012 Metric) Surface Mount Power Line 4A 1 Lines 8 mOhm Max DCR -40°C ~ 125°C | FBMJ2125HS420-T.pdf | |
| A1010B-1PG84M | IC FPGA 57 I/O 84CPGA | A1010B-1PG84M.pdf | |
| CLA1A-MKW-CXAYA513 | LED Lighting CLA1A-WKW/MKW White, Warm 3200K 3.6V 30mA 4-PLCC | CLA1A-MKW-CXAYA513.pdf | |
| CPF0603B1K1E1 | RES SMD 1.1K OHM 0.1% 1/16W 0603 | CPF0603B1K1E1.pdf | |
| MCR18EZHF4223 | RES SMD 422K OHM 1% 1/4W 1206 | MCR18EZHF4223.pdf | |
| D38999/26FC98HB | 10 Position Circular Connector Plug, Male Pins Crimp Gold | D38999/26FC98HB.pdf | |
| CTVS06RF-21-79P | 19 (17 + 2 Coax) Position Circular Connector Plug, Male Pins Crimp Gold | CTVS06RF-21-79P.pdf | |
| FFA.3E.760.CNS | COLLET FFA.3E. - 6.0MM DIA | FFA.3E.760.CNS.pdf | |
| 2-1571551-6 | CONN IC DIP SOCKET 20POS GOLD | 2-1571551-6.pdf | |
| 0387090353 | 2 Circuit 0.325" (8.26mm) Barrier Block Connector, Screws with Captive Plate | 0387090353.pdf | |
| 20020106-H071A01LF | 7 Position Terminal Block Header, Male Pins, Shrouded (2 Side) 0.200" (5.08mm) Vertical Through Hole | 20020106-H071A01LF.pdf | |
| ERJ-S02F1050X | RES SMD 105 OHM 1% 1/10W 0402 | ERJ-S02F1050X.pdf |