| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3D2202V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 22K OHM 0.5% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3D2202V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3D2202V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 22k | |
| Tolerance | ±0.5% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3D2202V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3D2202V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3D2202V is new and unused, you can buy ERJ-PA3D2202V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3D2202V.
| 860020774014 | 68µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | 860020774014.pdf | |
| IULNK11-1-61-40.0-A | CIR BRKR MAG-HYDR 40A TOGGLE | IULNK11-1-61-40.0-A.pdf | |
| RBA18DTKI | CONN EDGECARD 36POS DIP .125 SLD | RBA18DTKI.pdf | |
| 8N3QV01EG-0098CDI8 | VCXO IC 130MHz, 100MHz, 80MHz, 25MHz 10-CLCC | 8N3QV01EG-0098CDI8.pdf | |
| 72281L10TF | IC FIFO 32768X18 LP 10NS 64QFP | 72281L10TF.pdf | |
| XC6124D531MR-G | Supervisor Open Drain or Open Collector 1 Channel SOT-25 | XC6124D531MR-G.pdf | |
| SST-50-W65S-F21-GH102 | LED Lighting COBs, Engines, Modules Chip On Board (COB) SST-50 White, Cool Square | SST-50-W65S-F21-GH102.pdf | |
| ELM 4-095 | LED MT SR VERT X 0.095" 3MM 2LD | ELM 4-095.pdf | |
| CENB1020A1245N01 | 12V 20W AC/DC External Desktop (Class II) Adapter Cord (Sold Separately) Input | CENB1020A1245N01.pdf | |
| MAX3622EVKIT# | MAX3622 - Timing, Clock Generator Evaluation Board | MAX3622EVKIT#.pdf | |
| YRDKSH7216W | SH7216 Renesas Demonstration Kit SuperH MCU 32-Bit SH-2A Embedded Evaluation Board | YRDKSH7216W.pdf | |
| PVA1352 | Solid State Relay SPST-NO (1 Form A) 8-DIP (0.300", 7.62mm), 4 Leads | PVA1352.pdf | |
| D38999/24FD19PE-LC | 19 Position Circular Connector Receptacle for Male Contacts Panel Mount, Bulkhead - Front Side Nut Shielded | D38999/24FD19PE-LC.pdf | |
| 1-640453-8 | 18 Positions Header, Unshrouded Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole, Right Angle Tin | 1-640453-8.pdf | |
| 446-83-222-41-035101 | 22 Position Socket Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole Gold | 446-83-222-41-035101.pdf |