| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3D2153V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 215K OHM 0.5% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3D2153V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3D2153V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 215k | |
| Tolerance | ±0.5% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3D2153V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3D2153V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3D2153V is new and unused, you can buy ERJ-PA3D2153V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3D2153V.
| 12061C202JAT2A | 2000pF 100V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric) 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | 12061C202JAT2A.pdf | |
| MCM01-009DD330J-F | 33pF Mica Capacitor 500V Nonstandard SMD 0.460" L x 0.400" W (11.68mm x 10.16mm) | MCM01-009DD330J-F.pdf | |
| GBPC3501-E4/51 | RECTIFIER BRIDGE 35A 100V GBPC | GBPC3501-E4/51.pdf | |
| BSZ0502NSIATMA1 | MOSFET N-CH 30V 22A 8SON | BSZ0502NSIATMA1.pdf | |
| PSM4-101M-10B | 100pF Feed Through Capacitor 200V 10A 0.5 mOhm 3-PSM | PSM4-101M-10B.pdf | |
| M30620FCNFP#U3 | M16C/60 M16C™ M16C/60 Microcontroller IC 16-Bit 16MHz 128KB (128K x 8) FLASH 100-QFP (14x20) | M30620FCNFP#U3.pdf | |
| VE-2NW-EX-F3 | CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W | VE-2NW-EX-F3.pdf | |
| FDC1004QEVM | FDC1004Q - Touch, Capacitive Sensor Evaluation Board | FDC1004QEVM.pdf | |
| CA3102E22-10PB | 4 Position Circular Connector Receptacle, Male Pins Solder Cup Silver | CA3102E22-10PB.pdf | |
| CA3100E12S-3PBF80-05 | 2 Position Circular Connector Receptacle, Male Pins Crimp Silver | CA3100E12S-3PBF80-05.pdf | |
| 84-PRS13125-12 | CONN SOCKET PGA ZIF GOLD | 84-PRS13125-12.pdf | |
| PHP00805E7412BBT1 | RES SMD 74.1K OHM 0.1% 5/8W 0805 | PHP00805E7412BBT1.pdf | |
| H4100RDZA | RES 100 OHM 1/2W 0.5% AXIAL | H4100RDZA.pdf |