| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3D2103V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 210K OHM 0.5% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3D2103V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3D2103V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 210k | |
| Tolerance | ±0.5% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3D2103V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3D2103V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3D2103V is new and unused, you can buy ERJ-PA3D2103V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3D2103V.
| C927U820JZSDAA7317 | 82pF 440VAC Ceramic Capacitor SL Radial, Disc 0.354" Dia (9.00mm) | C927U820JZSDAA7317.pdf | |
| VJ2220A331JBAAT4X | 330pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 2220 (5750 Metric) 0.226" L x 0.200" W (5.74mm x 5.08mm) | VJ2220A331JBAAT4X.pdf | |
| ASC13DRAN | CONN EDGECARD 26POS .100 R/A DIP | ASC13DRAN.pdf | |
| VCO180-14IO7 | SCR Module 1400V 280A Single Chassis Mount ECO-PAC2 | VCO180-14IO7.pdf | |
| MIC708SN | Supervisor Complementary 1 Channel 8-PDIP | MIC708SN.pdf | |
| TPS799L57YZYT | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 5.7V 200mA 5-DSBGA (1x1.37) | TPS799L57YZYT.pdf | |
| TPS77818PWPRG4 | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 1.8V 750mA 20-HTSSOP | TPS77818PWPRG4.pdf | |
| VI-JN1-CZ-F1 | CONVERTER MOD DC/DC 12V 25W | VI-JN1-CZ-F1.pdf | |
| RBC50DRAS-S734 | CONN EDGECARD 100PS .100 R/A PCB | RBC50DRAS-S734.pdf | |
| HS2C5F20C | 5 Position Circular Connector Plug, Female Sockets Crimp or Solder Gold | HS2C5F20C.pdf | |
| 1731100084 | 50 Position One Piece Backshell Connector Black 180° Unshielded | 1731100084.pdf | |
| 3-5177986-1 | 40 Position Connector Plug, Center Strip Contacts Surface Mount Gold | 3-5177986-1.pdf | |
| RT1206BRE0713KL | RES SMD 13K OHM 0.1% 1/4W 1206 | RT1206BRE0713KL.pdf | |
| TNPW0805402RBETA | RES SMD 402 OHM 0.1% 1/8W 0805 | TNPW0805402RBETA.pdf |