| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3D2052V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 20.5K OHM 0.5% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3D2052V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3D2052V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 20.5k | |
| Tolerance | ±0.5% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3D2052V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3D2052V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3D2052V is new and unused, you can buy ERJ-PA3D2052V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3D2052V.
| EEE-FPV101XAP | 100µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 160 mohm @ 100kHz 2000 Hrs @ 105°C | EEE-FPV101XAP.pdf | |
| 1812SC271MATME | 270pF 1500V (1.5kV) Ceramic Capacitor X7R 1812 (4532 Metric) 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm) | 1812SC271MATME.pdf | |
| CPPLC4L-BR-37.5TS | 37.5MHz CMOS XO (Standard) Oscillator Through Hole 3.3V 25mA Enable/Disable | CPPLC4L-BR-37.5TS.pdf | |
| PS2701-1-V-A | Optoisolator Transistor Output 3750Vrms 1 Channel 4-SMD | PS2701-1-V-A.pdf | |
| DM80-01-3-8860-3-LC | MOD LASER DWDM 8X50GHZ 120KM | DM80-01-3-8860-3-LC.pdf | |
| DVE0240V2P2C | DC DC CONVERTER 5V 200W | DVE0240V2P2C.pdf | |
| G2R-2A4-T130 DC110 | General Purpose Relay DPST (2 Form A) 110VDC Coil Through Hole | G2R-2A4-T130 DC110.pdf | |
| 67800-4005 | CONN HEADER 7POS VERT DIP 15GOLD | 67800-4005.pdf | |
| TSW-132-06-G-S | 32 Positions Header, Unshrouded Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole Gold | TSW-132-06-G-S.pdf | |
| CRCW080514K0FKTB | RES SMD 14K OHM 1% 1/8W 0805 | CRCW080514K0FKTB.pdf |