| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3D2001V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 2K OHM 0.5% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3D2001V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3D2001V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 2k | |
| Tolerance | ±0.5% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3D2001V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3D2001V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3D2001V is new and unused, you can buy ERJ-PA3D2001V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3D2001V.
| CMR06F202GPDR | CMR MICA | CMR06F202GPDR.pdf | |
| BK/HTB-64M-R | FUSE HLDR CART 250V 16A PNL MNT | BK/HTB-64M-R.pdf | |
| GCM24DRXI | CONN EDGECARD 48POS DIP .156 SLD | GCM24DRXI.pdf | |
| 73725-1191RLF | USB - A USB 2.0 Receptacle Connector 4 Position Through Hole, Right Angle, Vertical | 73725-1191RLF.pdf | |
| MAX5154ACEE | 12 Bit Digital to Analog Converter 2 16-QSOP | MAX5154ACEE.pdf | |
| TDA7801 | Amplifier IC 4-Channel (Quad) Class D 27-Flexiwatt (Vertical) | TDA7801.pdf | |
| X40010S8-AT1 | Supervisor Push-Pull, Totem Pole 2 Channel 8-SOIC | X40010S8-AT1.pdf | |
| LX1734CLM | Boost, Charge Pump, Cuk Switching Regulator IC Negative Fixed -1.235V 1 Output 750mA 6-TDFN Exposed Pad | LX1734CLM.pdf | |
| MPC5GD5VW24.0 | LED Panel Indicator Green Diffused 40° 5V Round with Domed Top, 5mm (T-1 3/4) Wire Leads - 24" (609.60mm) | MPC5GD5VW24.0.pdf | |
| V300B24H250BS | CONVERTER MOD DC/DC 24V 250W | V300B24H250BS.pdf | |
| VI-25R-MX-F4 | CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W | VI-25R-MX-F4.pdf | |
| UT00128PWH | 8 Position Circular Connector Receptacle for Male Contacts Panel Mount, Flange Shielded | UT00128PWH.pdf | |
| HRMP-H.FLJ | Adapter Coaxial Connector SMA Plug, Male Pin To H.FL Jack, Male Pin 50 Ohm | HRMP-H.FLJ.pdf |