| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3D1582V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 15.8K OHM 0.5% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3D1582V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3D1582V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 15.8k | |
| Tolerance | ±0.5% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3D1582V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3D1582V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3D1582V is new and unused, you can buy ERJ-PA3D1582V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3D1582V.
| C062H105K5R5GA7303 | 1µF 50V Ceramic Capacitor X7R Radial 0.290" L x 0.090" W (7.37mm x 2.29mm) | C062H105K5R5GA7303.pdf | |
| 0293840.MXJ | FUSE AUTO 40A 32VDC AUTO LINK | 0293840.MXJ.pdf | |
| EBC05MMVN-S189 | CONN EDGECARD 10POS .100" | EBC05MMVN-S189.pdf | |
| CD74HC366EE4 | Buffer, Inverting 1 Element 6 Bit per Element Push-Pull Output 16-PDIP | CD74HC366EE4.pdf | |
| IS66WVE2M16BLL-70BLI-TR | IC SRAM 32MB 70NS 48BGA | IS66WVE2M16BLL-70BLI-TR.pdf | |
| VE-BW1-EW-B1 | CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W | VE-BW1-EW-B1.pdf | |
| VI-264-EV | CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W | VI-264-EV.pdf | |
| SP4-P-DC12V | General Purpose Relay 4PDT (4 Form C) 12VDC Coil Through Hole | SP4-P-DC12V.pdf | |
| 1-1423160-9 | RELAY TIME DELAY | 1-1423160-9.pdf | |
| CA3100F12SA10SBF80 | 4 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Crimp Silver | CA3100F12SA10SBF80.pdf | |
| MLE-149-01-G-DV | 98 Position Receptacle Connector Gold 0.039" (1.00mm) Surface Mount | MLE-149-01-G-DV.pdf | |
| KD10505200J0G | 10 Position Terminal Block Plug, Female Sockets 0.200" (5.08mm) 180° Free Hanging (In-Line) | KD10505200J0G.pdf | |
| ALSR057K500FE12 | RES 7.5K OHM 5W 1% AXIAL | ALSR057K500FE12.pdf |