| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3D1580V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 19010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 158 OHM 0.5% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3D1580V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3D1580V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 158 | |
| Tolerance | ±0.5% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3D1580V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3D1580V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3D1580V is new and unused, you can buy ERJ-PA3D1580V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3D1580V.
| UPJ1A102MHD6TO | 1000µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPJ1A102MHD6TO.pdf | |
| MKP385375016JC02G0 | 0.075µF Film Capacitor 110V 160V Polypropylene (PP), Metallized Radial 0.394" L x 0.157" W (10.00mm x 4.00mm) | MKP385375016JC02G0.pdf | |
| TM3C226M016CBA | 22µF Molded Tantalum Capacitors 16V 2312 (6032 Metric) 1.4 Ohm 0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm) | TM3C226M016CBA.pdf | |
| 695D335X0035F2T | 3.3µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 35V 2414 (6034 Metric) 3.2 Ohm 0.236" L x 0.135" W (6.00mm x 3.43mm) | 695D335X0035F2T.pdf | |
| ASM08DTMS | CONN EDGECARD 16POS R/A .156 SLD | ASM08DTMS.pdf | |
| PM125SH-101M | 100µH Shielded Wirewound Inductor 1.3A 160 mOhm Max Nonstandard | PM125SH-101M.pdf | |
| S-13R1C22-I4T1U3 | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 2.2V 150mA SNT-4A | S-13R1C22-I4T1U3.pdf | |
| VE-22V-IX-F3 | CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 75W | VE-22V-IX-F3.pdf | |
| ACC70DPBI | CONN EDGECARD 140POS .100" | ACC70DPBI.pdf | |
| AIB6FC20-14SC | GT 5C 2#8 3#12 SKT PLUG | AIB6FC20-14SC.pdf | |
| DA15S0L2A191A197 | DSUB 15 F PCB EURO G T | DA15S0L2A191A197.pdf | |
| 1-640643-3 | CONN COVER DUST 13POS MTA-156 | 1-640643-3.pdf | |
| OQ23758000J0G | 23 Position Terminal Block Header, Male Pins, Shrouded (4 Side) 0.197" (5.00mm) Vertical Through Hole | OQ23758000J0G.pdf | |
| 0395272021 | 21 Position Terminal Block Plug, Female Sockets 0.197" (5.00mm) 270° Free Hanging (In-Line) | 0395272021.pdf |