| Manufacturer Part Number: | ERJ-P6WF1153V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 115K OHM 1% 1/2W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-P6WF1153V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-P6WF1153V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERJ-P6W Series Anti-Surge Thick-Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 115k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.030" (0.75mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-P6WF1153V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-P6WF1153V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-P6WF1153V is new and unused, you can buy ERJ-P6WF1153V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-P6WF1153V.
| ELXV160ETE122MK20S | 1200µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | ELXV160ETE122MK20S.pdf | |
| EMC06DRTF-S13 | CONN EDGECARD 12POS .100 EXTEND | EMC06DRTF-S13.pdf | |
| 9C-5.000MAAE-T | 5MHz ±30ppm Crystal 12pF 80 Ohm -20°C ~ 70°C Surface Mount HC-49S | 9C-5.000MAAE-T.pdf | |
| CSA309-20.000MABJ | 20MHz ±30ppm Crystal 18pF 50 Ohm -10°C ~ 60°C Through Hole Cylindrical Can, Radial | CSA309-20.000MABJ.pdf | |
| F1200DD30 | FILTER POWER LINE EMI 30A SCREW | F1200DD30.pdf | |
| SP1210R-224H | 220µH Shielded Wirewound Inductor 100mA 20.7 Ohm Max Nonstandard | SP1210R-224H.pdf | |
| SN74AHC04QPWR | Inverter IC 6 Channel 14-TSSOP | SN74AHC04QPWR.pdf | |
| ERJ-6RQJ3R0V | RES SMD 3 OHM 5% 1/8W 0805 | ERJ-6RQJ3R0V.pdf | |
| AIT1-28-1SS | ER 9C 6#12 3#8 SKT RECP | AIT1-28-1SS.pdf | |
| DF4-6P-2C | 6 Position Housing Connector Black Crimp | DF4-6P-2C.pdf | |
| DF50A-5S-1C | 5 Position Rectangular Housing Connector Socket Black 0.039" (1.00mm) | DF50A-5S-1C.pdf | |
| 814-22-026-30-000101 | 26 Position Spring Piston Connector Surface Mount | 814-22-026-30-000101.pdf | |
| SM2615JT33R0 | RES SMD 33 OHM 5% 1W 2615 | SM2615JT33R0.pdf |