| Manufacturer Part Number: | ERJ-P6WF1130V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 113 OHM 1% 1/2W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-P6WF1130V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-P6WF1130V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERJ-P6W Series Anti-Surge Thick-Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 113 | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.030" (0.75mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-P6WF1130V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-P6WF1130V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-P6WF1130V is new and unused, you can buy ERJ-P6WF1130V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-P6WF1130V.
| GRM0225C1E6R7DA03L | 6.7pF 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 01005 (0402 Metric) 0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm) | GRM0225C1E6R7DA03L.pdf | |
| TH3C156K025E1200 | 15µF Molded Tantalum Capacitors 25V 2312 (6032 Metric) 1.2 Ohm 0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm) | TH3C156K025E1200.pdf | |
| S4040R | SCR 400V 40A Standard Recovery Through Hole TO-220 Non-Isolated Tab | S4040R.pdf | |
| HUFA76429D3S | MOSFET N-CH 60V 20A DPAK | HUFA76429D3S.pdf | |
| VI-B5N-CX-S | CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W | VI-B5N-CX-S.pdf | |
| VE-B3R-IY-S | CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W | VE-B3R-IY-S.pdf | |
| VI-23J-IU-F3 | CONVERTER MOD DC/DC 36V 200W | VI-23J-IU-F3.pdf | |
| ERJ-S6QFR36V | RES SMD 0.36 OHM 1% 1/4W 0805 | ERJ-S6QFR36V.pdf | |
| GTC030RVFM28-16SZ-025-B30 | GT 20C 20#16 SKT RECP WALL | GTC030RVFM28-16SZ-025-B30.pdf | |
| 102398-4 | 12 Position Rectangular Receptacle Connector IDC Gold 22-26 AWG | 102398-4.pdf | |
| 60195-2 | 0.205" (5.21mm) Quick Connect Female 14-20 AWG Crimp Connector Non-Insulated | 60195-2.pdf | |
| CRCW0201470KFNED | RES SMD 470K OHM 1% 1/20W 0201 | CRCW0201470KFNED.pdf |