| Manufacturer Part Number: | ERJ-P6WF1102V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 11K OHM 1% 1/2W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-P6WF1102V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-P6WF1102V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERJ-P6W Series Anti-Surge Thick-Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 11k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.030" (0.75mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-P6WF1102V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-P6WF1102V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-P6WF1102V is new and unused, you can buy ERJ-P6WF1102V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-P6WF1102V.
| GRM1556P1H8R9CZ01D | 8.9pF 50V Ceramic Capacitor P2H 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | GRM1556P1H8R9CZ01D.pdf | |
| MKP1845333204 | 0.033µF Film Capacitor 700V 2000V (2kV) Polypropylene (PP), Metallized Axial 0.630" Dia x 1.339" L (16.00mm x 34.00mm) | MKP1845333204.pdf | |
| 416F374X3AKR | 37.4MHz ±15ppm Crystal 8pF 200 Ohm -10°C ~ 60°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) | 416F374X3AKR.pdf | |
| PI3EQX10908AZFEX | Buffer, ReDriver 1 Channel 54-TQFN (10x5.5) | PI3EQX10908AZFEX.pdf | |
| VI-B23-EY-F4 | CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W | VI-B23-EY-F4.pdf | |
| VE-JTH-IZ-S | CONVERTER MOD DC/DC 52V 25W | VE-JTH-IZ-S.pdf | |
| VE-J6F-IW-F4 | CONVERTER MOD DC/DC 72V 100W | VE-J6F-IW-F4.pdf | |
| 85106JC1415S50 | 15 Position Circular Connector Plug, Female Sockets Solder Cup Gold | 85106JC1415S50.pdf | |
| 643585-2 | CONN STRAIN RELIEF 6POS IN LINE | 643585-2.pdf | |
| T38431-21-0 | 21 Circuit 0.375" (9.53mm) Barrier Block Connector, Screws with Captive Plate | T38431-21-0.pdf | |
| TNPW0603267KBEEN | RES SMD 267K OHM 0.1% 1/10W 0603 | TNPW0603267KBEEN.pdf | |
| RG2012P-8450-C-T5 | RES SMD 845 OHM 0.25% 1/8W 0805 | RG2012P-8450-C-T5.pdf | |
| RG2012P-1053-C-T5 | RES SMD 105K OHM 0.25% 1/8W 0805 | RG2012P-1053-C-T5.pdf | |
| RG3216V-1000-B-T1 | RES SMD 100 OHM 0.1% 1/4W 1206 | RG3216V-1000-B-T1.pdf |